Trwa ładowanie...
d1cwzgc

HP prezentuje nowe gogle VR - Reverb 2G. Oferują największą rozdzielczość na rynku

HP zaprezentowało swój własny zestaw gogli VR. HP Reverb 2G powstał we współpracy z Valve i Microsoft. Sprzęt oferuje najwyższą dostępną rozdzielczość na rynku i obsługuję Windows Mixed Reality oraz SteamVR.
Share
HP prezentuje nowe gogle VR - Reverb 2G. Oferują największą rozdzielczość na rynku
Źródło: HP
d1cwzgc

Gogle HP Reverb G2 wchodzą na nowy poziom w kategorii sprzętu VR. Oferują bardzo wysoką rozdzielczość, bowiem 2160 x 2160 dla każdego oka. To bardzo odważny krok ze strony HP, gdyż hardware niezbędny do generowania takiego obrazu będzie musiał być bardzo wydajny. Na byle jakim komputerze z nich nie skorzystamy.

Nowy model zachowuje wszystkie najlepsze elementy z HP Reverb G1, w tym ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości. Wprowadza również nowe aspekty, w tym przede wszystkim 114-stopniowe pole widzenia. Do zestawu gogli wprowadzono również głośniki z funkcją dźwięku przestrzennego czy cztery kamery do śledzenia ruchu. Obraz będzie wyświetlany w częstotliwości 90 Hz.

  HP
Źródło: HP

HP informuje, że pracowano również nad zwiększeniem komfortu użytkownika. Gogle Reverb G2 mają być znacznie wygodniejsze. Do zestawu trafiają także nowe kontrolery i tutaj mamy bardzo widoczną zmianę. Zamiast wcześniej stosowanych paneli dotykowych, pojawiły się klasyczne gałki analogowe. Jak widać, futurystyczne rozwiązania nie wszędzie się sprawdzają.

  HP
Źródło: HP

Na kontrolerach, oprócz analogów widzimy po cztery przyciski. Na lewym są to "X" oraz "Y" a na prawym "A" oraz "B". Każdy z kontrolerów ma również przycisk odsyłający nas do Windowsa, oraz klawisz najprawdopodobniej otwierający menu opcji.

Gogle HP Reverb G2 pojawią się w Polsce jesienią, na początku września. W europie rozpoczęła się już przedsprzedaż, natomiast nie wiemy jeszcze, jakiej ceny możemy się spodziewać. Według cen europejskich, gogle mają kosztować 599 Euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cwzgc

Podziel się opinią

Share
d1cwzgc
d1cwzgc
Więcej tematów