HP pomoże dobrać makijaż?

HP pomoże dobrać makijaż?

12.07.2007 12:30, aktual.: 12.07.2007 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP przedstawiła nową technologię, która powinna szczególnie zainteresować piękniejszą część społeczeństwa. Umożliwia ona bowiem np. idealne dobranie podkładu pod makijaż.

Firmy kosmetyczne oferują często kilkadziesiąt różnych odcieni podkładów pod makijaż. Dla niektórych osób ciężko jest dobrać ten najbardziej pasujący do ich skóry. Oczywiście dobry konsultant kosmetyczny z pewnością sobie z tym poradzi lecz nie zawsze istnieje możliwość aby skorzystać z jego usług.

Nowa technologia firmy HP wydaje się w takim przypadku bardzo pomocna. Jedyne co musimy posiadać aby z niej skorzystać to telefon komórkowy wyposażony w aparat cyfrowy oraz dostarczona przez sprzedawcę specjalna matryca z zdefiniowanymi przez laboratorium HP kolorami.

Postępowanie jest proste. Wspomniany wzorzec musimy umieścić w okolicy twarzy i zrobić zdjęcie, które następnie przesyłamy ( MMS ) do doradczego serwisu. Tam specjalny system wychwytuje z fotografii naszą twarz i przeprowadza odpowiednią kolorystyczną korektę ( różne oświetlenie, przekłamania kolorów przez aparaty cyfrowe ). Następnie porównuje przefiltrowany odcień skóry z obszerną bazą ( zawiera dokładnie przeanalizowane zdjęcia skóry różnych ludzi ) czego wynikiem jest przesłanie do nas wiadomości tekstowej informującej o odcieniu podkładu, który najlepiej pasuje do naszej cery.

Firma HP jest już gotowa do sprzedaży licencji sklepom i sprzedawcom detalicznym.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)