Trwa ładowanie...
ycipk-3f1n7o

Hotel "na Marsie". Teraz każdy może go odwiedzić [Zobacz wideo]

Astroland Agency oferuje turystom wyprawę na Marsa - ukrytego głęboko w jaskiniach północnej Hiszpanii. Firma pozwala poszukiwaczom przygód doświadczyć życia na Czerwonej Planecie bez konieczności opuszczania ziemskiej atmosfery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Astroland Agency oferuje podróż na hiszpańskiego Marsa.
Astroland Agency oferuje podróż na hiszpańskiego Marsa. (Facebook.com, Fot: AstrolandAgency)
ycipk-3f1n7o

Hiszpański Mars znajduje się w jaskini w górach Canatabrian. Został zaprojektowany tak, aby każdy z odwiedzających mógł zobaczyć, jak wygląda życie na Czerwonej Planecie. Załoga każdej misji będzie liczyć 10 ochotników.

Cała zabawa polega na spędzeniu trzech dni i nocy w jaskini na stacji Ares, czyli w naukowym centrum kosmicznym, które odzwierciedla trudne warunki, jakie panują na Marsie.

Pobyt na stacji kosmicznej wymaga treningu

ycipk-3f1n7o

Kosmiczne doświadczenie zaczyna się znacznie wcześniej. Wszyscy zainteresowani wizytą na stacji Ares muszą przejść trzytygodniowe zdalnie szkolenie oraz trzy dni treningu fizycznego i psychicznego. W trakcie części praktycznej przyszli "astronauci" uczą się, jak odbywać kosmiczne spacery i jak zachowywać w obliczu stanu nieważkości.

Stacja Ares jest obiektem o wysokości około 50 m i długości 1,2 km. W jej wnętrzu można odnaleźć laboratoria badawcze, liczne mierniki i czujniki, kombinezony astronautów, które są szyte na miarę, odzież techniczną na różne misje kosmiczne, kapsuły ratunkowe, autonomiczne systemy produkcji energii i wody, zapasy żywności dla każdego członka załogi i wiele innych przedmiotów, bez których trudno przetrwać w przestrzeni kosmicznej.

Astroland zapewnia wsparcie profesjonalistów

ycipk-3f1n7o

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Astroland Agency, stacja posiada wszystko, co niezbędne do przetestowania technologii i ludzkiej wytrzymałości w trakcie pobytu na Marsie.

Youtube.com
Podziel się

Według portalu TripAdvisor każdy z uczestników wyprawy będzie mógł skorzystać z porad online ekspertów z dziedzin lotnictwa, instruktorów czy psychologów współpracujących z astronautami.

Koszty wyprawy na hiszpańskiego Marsa to około 27 tys. złotych. Stacja została już przetestowana przez próbną załogę. Astroland Agency planuje, że do listopada zrealizuje cztery wyprawy kosmiczne.

ycipk-3f1n7o

Źródło: Geek.com, AstrolandAgency.com.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3f1n7o

ycipk-3f1n7o
ycipk-3f1n7o