Trwa ładowanie...
d2nwqzo

Hiszpański myśliwiec zgubił rakietę. Trwają poszukiwania AIM-120 AMRAAM

We wtorek 7 sierpnia ok. godziny 15:44 hiszpański myśliwiec Eurofighter przelatujący nad Estonią przypadkowo odpalił pocisk AIM-120 AMRAAM. Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Oetpaa. Myśliwiec przemierzał przestrzeń kosmiczną Estonii w ramach misji NATO Baltic Air Policing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo, co stało się z pociskiem
Nie wiadomo, co stało się z pociskiem (East News, Fot: Michal Adamowski/REPORTER)
d2nwqzo

Podczas standardowego przelotu Eurofightera w ramach misji Baltic Air Policing, hiszpański myśliwiec z niewiadomych powodów wypuścił pocisk. Prawdopodobnie przypadkiem. Okoliczności tego zdarzenia są aktualnie badane. Wszczęto śledztwo w sprawie.

Do zdarzenia doszło w okolicy miasta Oetpaa. Natomiast pocisk zauważono po raz ostatni około 40 km na północ od miejscowości Tart. Jak informują estońskie siły zbrojne, prawdopodobnie poszukiwane są jedynie fragmenty pocisku AIM-120 AMRAAM.

Jak mówi komunikat, pocisk AMRAAM jest wyposażony w system automatycznej autodestrukcji. Prawdopodobnie wybuchł gdzieś nad powierzchnią. Niewykluczone jednak, że pocisk wciąż może być zagrożeniem.

Po wszystkim, hiszpański myśliwiec Eurofighter powrócił do bazy mieszczącej się na Litwie, w mieście Szawle. Maszyna brała udział w ćwiczeniach z dwoma francuskimi samolotami Mirage 2000.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nwqzo

Podziel się opinią

Share
d2nwqzo
d2nwqzo
Więcej tematów