Helikopter z kamerą, który nosisz na sobie. Takiego selfie nie ma nikt!

Helikopter z kamerą, który nosisz na sobie. Takiego selfie nie ma nikt!

Helikopter z kamerą, który nosisz na sobie. Takiego selfie nie ma nikt!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.11.2014 14:18, aktualizacja: 04.11.2014 15:45

Projekt Nixie został zwycięzcą konkursu "Make It Wearable" Intela. Dzięki niemu robienie zdjęć nigdy nie będzie już takie samo.

Zwycięski projekt Nixie połączył wizjonerskie myślenie z wartością biznesową, proponując produkt, który może istotnie wpłynąć na życie ludzi i je ulepszyć. Nixie to latająca kamera, którą można nosić na nadgarstku. Zmieni ona sposób, w jaki ludzie robią zdjęcia i kręcą filmy podczas uprawiania sportu czy w innych sytuacjach. No i wyobraźcie sobie, jakie selfie można sobie zrobić taką kamerką! Twórcy urządzenia otrzymali główną nagrodę w wysokości 50. tys. USD. A tak działa Nixie w praktyce:

Drugie miejsce w konkursie „Make It Wearable”. oraz nagroda w wysokości 200 tys. USD przypadły firmie Open Bionics, która wytwarza tanie robotyczne protezy dłoni. Nadchodzący przełom w technologiach materiałów i drukowanie 3D będą kolejnymi krokami, które pozwolą na produkcję takich dłoni w cenie poniżej 100 USD, co umożliwi skuteczniejszą pomoc krajom rozwijającym się na całym świecie.

Miejsce trzecie zajął projekt ProGlove. ProGlove to zaawansowane narzędzie produkcyjne oparte na czujnikach. Jego celem jest wspomaganie pracowników w procesie produkcji masowej, pozwalając na bardziej ergonomiczną i wydajną pracę, dzięki połączeniu różnorodnych przyrządów w jednym narzędziu, jakim jest rękawica. Oznacza to optymalizację produkcji i obniżenie kosztów. Twórcy urządzenia otrzymali 10. 000 dolarów nagrody.

W finałowej dziesiątce znalazł się także polski projekt Snowcookie. Jest to osobista platforma elektroniczna, która dodaje nowy wymiar do sportów zimowych, podnosząc poziom bezpieczeństwa, pomagając ulepszyć technikę i zapewniając łączność narciarzom i snowboardzistom. W połączeniu ze smartfonem, Snowcookie dokonuje dynamicznej oceny parametrów fizjologicznych i kinetycznych użytkownika, dostarczając jednocześnie dane na temat środowiska zebrane na drodze crowdsourcingu. Za dostanie się do finału konkursu „Make It Wearable”. Intela Polacy otrzymali 50 tys. USD.

Pomysły 1. finalistów były oceniane pod kątem kreatywności i oryginalności pomysłów, które rozwiązują rzeczywiste problemy i są atrakcyjne dla masowego odbiorcy. Prototypy przedstawiano panelowi doświadczonych jurorów, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie projektowania, mody, fitnessu i handlu. Sędziowie pomogli ponadto w wyjściu poza konwencje w projektowaniu, estetyce i funkcjonalności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)