Trwa ładowanie...
d184xhw

Hasselblad kolejny raz klonuje Sony

Gdzie podział się ten Hasselblad, który był synonimem jakości obrazu i nowatorskich rozwiązań technologicznych? Obecnie firma coraz wyraźniej stawia się w roli ekskluzywnego producenta... obudów do aparatów (marki Sony).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
hasselblad
hasselblad (chip.pl)
d184xhw

Całkiem niedawno Hasselblad zaprezentował limitowaną wersję modelu Lunar. Cenę za aparat wart ok. 110. dolarów (za tyle sprzedawany jest pierwowzór, Sony NEX-7, z dokładnie taką samą budową wewnętrzną) ustalono wtedy na 10 000 dolarów. W dodatku limitowana wersja - delikatnie mówiąc - nie była zbyt ładna.

Tym razem Hasselblad wziął na warsztat lustrzankę, znów firmy Sony. A9. jest już na rynku od września 2012 roku i kosztuje ok. 2800 dolarów (sam korpus), na dodatek niebawem spodziewany jest jego następca. I właśnie teraz Hasselblad prezentuje model HV, który technicznie jest jego wierną kopią.

hasselblad (fot. chip.pl)
hasselblad ((fot. chip.pl))

Modele te różnią się jedynie obudową. W aparacie Hasselblad HV wykonano ją ze specjalnie utwardzanego aluminium, wzbogaconego o elementy wykonane z tytanu (np. koło wyboru trybów pracy).

d184xhw

W komplecie z Hasselbladem HV sprzedawany jest obiektyw Sony Carl Zeiss Vario Sonnar 24–70. mm f/2,8 T SSM, dwa akumulatory i walizka. Tę ostatnią wykonano z żywicy TTX01, dzięki czemu ma być odporna na uderzenia, zalanie, zabrudzenia, polanie kwasem, oraz bardzo niskie i wysokie temperatury (od -40 do +80 stopni C).

Cena za całość: 1. 500 dolarów (netto).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Księżycowy Hasselblad na aukcji

d184xhw

Podziel się opinią

Share
d184xhw
d184xhw
Więcej tematów