WP
bezpieczeństwo

Hasła SMS jednak nie takie bezpieczne

Wykorzystanie haseł SMS do autoryzacji operacji bankowych nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa - ostrzega RSA, firma zajmująca się m.in. zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci. Informuje ona również, że w 2011 roku wzrośnie liczba przestępstw związanych z autoryzacją płatności bankowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hasła SMS jednak nie takie bezpieczne
(Jupiterimages)
WP

Jedną z metod, z których korzystać mają przestępcy, będzie blokada telefonu ofiary poprzez atak typu DDS (ang. denial of service). Pozwoli to na przechwycenie wysyłanych przez bank wiadomości SMS.

(fot. Jupiterimages)
Podziel się

Popularne wśród przestępców mają być również ataki mające na celu podszycie się pod banki wysyłające informacje. W ten sposób niczego nieświadomy klient dobrowolnie poda poufne dane przestępcom.

WP

W natarciu będą również różnego rodzaju trojany czy aplikacje typu malware, które wykradać będą poufne dane bez wiedzy użytkownika. Ich polem do działania będą smartfony, których przybywa na rynku.

RSA ostrzega, że obecnie nie ma skutecznych metod walki z tego typu oszustwami, tak więc klienci banków, pomimo korzystania z tokenów, powinni zwrócić szczególną uwagę na to kiedy i komu przekazują poufne dane.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP