Trwa ładowanie...
d194riy

Hashiona, czyli platforma dla chorych na Hashimoto. Założyła ją Polka

Hashiona to platforma założona przez Evę Galant – absolwentkę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Dzięki aplikacji chorzy na Hashimoto mogą śledzić swoje objawy,połączyć się ze specjalistami i otrzymać dostęp do treści edukacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eva Galant, twórczyni platformy Hashiona.
Eva Galant, twórczyni platformy Hashiona. (Materiały prasowe)
d194riy

Jak wyjaśniono w informacji prasowej "pandemia COVID-19 przyczyniła się do przyśpieszenia cyfryzacji wizyt lekarskich i ten właśnie trend wykorzystuje zespół stojący za Hashioną". Twórcy tłumaczą, że swoją aplikację rozwijają we współpracy ze środowiskiem lekarskim oraz na podstawie badań dużej grupy chorych na Hashimoto.

Hasimoto to nieuleczalne przewlekłe zapalenia tarczycy. Według danych WHO na choroby niedoczynności tarczycy choruje już aż 4 proc. światowej populacji, jest to więc choroba cywilizacyjna. W Polsce, jak podaje Medicover, aż 22 proc. Polaków może zmagać się z tym problemem. Twórcy portalu Hashiona twierdzą, że "skala problemu może być dwa razy większa, ponieważ diagnostyka choroby jest trudna, a początkowe objawy dość ogólne: m.in. zmęczenie, senność, spadek nastroju".

Czytaj też: Śmiertelne odzwierzęce choroby rozwijają się, kiedy przyroda jest zniszczona – badanie

d194riy

Hashiona – co oferuje

Według twórców, Hashiona ma działać jak "wirtualna klinika".

Dla endokrynologów platforma ma być miejscem pracy z pacjentami, które dostarcza im oprogramowanie do komunikacji z nimi. Natomiast aplikacja mobilna dla pacjentów ma pomóc im w śledzeniu objawów choroby, monitorowaniu snu, aktywności sportowej, czy diety.

Platforma ma także dawać lekarzom możliwość pobrania danych z wybranego okresu w formie raportu w pliku pdf. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji będzie mogła też zasugerować optymalizację suplementów lub zmianę nawyków pacjenta. Jej inne funkcje to kontrola przyjmowania hormonów oraz monitoring samopoczucia.

Czytaj też: Eksperci ostrzegają, że na jesieni może pojawić się rzadka choroba. Jest bardzo groźna dla dzieci

d194riy

Podziel się opinią

Share
d194riy
d194riy
Więcej tematów