ycipk-20j07w

Hakerzy walczą z Państwem Islamskim

Tysiące internetowych profili zwolenników Państwa Islamskiego upubliczniła międzynarodowa organizacja hakerska Anonymous. Na akcję zareagował Twitter, stopniowo likwidując podejrzane konta. Działania hakerów poparł też Facebook, cofając wczoraj decyzję o zablokowaniu cyber-aktywistom dostępu do ich własnej strony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hakerzy walczą z Państwem Islamskim
(© alphaspirit - Fotolia.com)
ycipk-20j07w

Na cyber-wojnę z Państwem Islamskim Anonymous ruszyła w styczniu. Organizacja, zrzeszająca hakerów z całego świata, zablokowała wówczas kilkaset kont użytkowników Facebooka i Twittera. W sieci ukazał się komunikat, wyjaśniający, że to początek operacji, której celem jest zwrócenie uwagi na niepokojącą aktywność dżihadystów w mediach społecznościowych.

W poniedziałek hakerzy z Anonymous ujawnili kolejnych 920. kont twitterowych, należących do zwolenników Państwa Islamskiego. Zapowiedzieli też dalsze działania.

Członkowie Anonymous od dekady przeprowadzają spektakularne cyber-ataki na korporacje i instytucje państwowe, które - ich zdaniem - łamią prawa człowieka do wolności. Wśród ich celów był już zarówno kościół scjentologiczny, jak i CIA.

ycipk-20j07w

Przez niektórych uważani za szlachetnych Janosików internetu, przez innych traktowani są jak zwykli cyber-przestępcy. Sami w internetowych oświadczeniach, gdzie pojawia się ich charakterystyczne logo, podkreślają, że nie da ich się zdefiniować.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20j07w

ycipk-20j07w
ycipk-20j07w