Hakerzy przejęli konto szefa Google'a

Hakerzy przejęli konto szefa Google'a
Źródło zdjęć: © OurMine.org

27.06.2016 15:28, aktual.: 27.06.2016 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że szef Google'a, Sundar Pichai stał się kolejnym, po założycielu Facebooka Marku Zuckebergu, ofiarą grupy hakerskiej OurMine.

Celem hakerów z OurMine od jakiegoś czasu są sławy branży IT. Nie jest jednak jasne, jakim sposobem grupa przejmuje władzę nad kontami, jednak wysoce prawdopodobne jest łamanie zabezpieczeń sieci społecznościowych, na których ich cele posiadają konta.

Obraz
© (fot. OurMine.org)

Sami przedstawiciele OurMine twierdzą jednak, że najczęściej korzystają z wielu sposobów by wyciągnąć hasła z przeglądarek ofiar ataków.

Niedawno pisaliśmy o przejęciu konta Twittera Marka Zuckerberga przez grupę OurMine. Tym razem łupem hakerów padł Sundar Pichai, szef Google. Do włamania na Twittera szefa Google’a użyto z kolei konta na serwisie społecznościowym Quora.

Co ciekawe, sami hakerzy zaczęli przekształcać swoją grupę w firmę zajmującą się zabezpieczeniami i doradztwem dotyczącym bezpieczeństwa w sieci.
_ - My tylko testujemy zabezpieczenia, nigdy nie zmieniamy haseł. Robimy, to by ubiec innych hakerów, którzy postąpią mniej delikatnie _ - sami wyjaśnili serwisowi TheNextWeb.com.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)