Hakerzy przejęli konto szefa Google'a

Hakerzy przejęli konto szefa Google'a27.06.2016 15:28
Hakerzy przejęli konto szefa Google'a
Źródło zdjęć: © OurMine.org

Wygląda na to, że szef Google'a, Sundar Pichai stał się kolejnym, po założycielu Facebooka Marku Zuckebergu, ofiarą grupy hakerskiej OurMine.

Celem hakerów z OurMine od jakiegoś czasu są sławy branży IT. Nie jest jednak jasne, jakim sposobem grupa przejmuje władzę nad kontami, jednak wysoce prawdopodobne jest łamanie zabezpieczeń sieci społecznościowych, na których ich cele posiadają konta.

288766829579745427
Źródło zdjęć: © (fot. OurMine.org)

Sami przedstawiciele OurMine twierdzą jednak, że najczęściej korzystają z wielu sposobów by wyciągnąć hasła z przeglądarek ofiar ataków.

Niedawno pisaliśmy o przejęciu konta Twittera Marka Zuckerberga przez grupę OurMine. Tym razem łupem hakerów padł Sundar Pichai, szef Google. Do włamania na Twittera szefa Google’a użyto z kolei konta na serwisie społecznościowym Quora.

Co ciekawe, sami hakerzy zaczęli przekształcać swoją grupę w firmę zajmującą się zabezpieczeniami i doradztwem dotyczącym bezpieczeństwa w sieci.
_ - My tylko testujemy zabezpieczenia, nigdy nie zmieniamy haseł. Robimy, to by ubiec innych hakerów, którzy postąpią mniej delikatnie _ - sami wyjaśnili serwisowi TheNextWeb.com.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)