WP

Gwarancja prędkości Internetu obowiązkiem prawnym operatorów

Dostawcy internetowi będą musieli nie tylko deklarować minimalną wydajność łącza internetowego, ale również ją realizować. Co więcej, nie będzie ona mogła być niższa niż 90 procent prędkości wspominanej w reklamach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwarancja prędkości Internetu obowiązkiem prawnym operatorów
WP

Podpisałeś umowę na Internet 1. MB/s i w życiu nie widziałeś takiej wydajności łącza? Nie przejmuj się, nie jesteś jedyny. Polska jednak stopniowo dostosowuje się do prawa Unii Europejskiej, co oznacza, że wkrótce dostawcy Internetu będą musieli stosować się do dyrektywy o usłudze powszechnej, która mówi, że świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych będzie w jasnej i zrozumiałej formie określać obowiązki operatora i abonenta.

(fot. via Chip.pl)
Podziel się

Operator będzie musiał w jasny i czytelny sposób wskazać nam wszystkie możliwe ewentualne opłaty (w tym koszty rozwiązania umowy) a także swoje obowiązki. I będzie musiał się z nich wywiązywać, oferując taką wydajność łącza, jak w umowie (i nie może być ona niższa po uśrednieniu, niż 9. procent wartości promowanej w materiałach promocyjnych). Umowa będzie musiała również wskazywać możliwości dokonywania opłat oraz nasze prawa w wypadku nierealizowania przez operatora postanowień umowy.

WP

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Jesteś zgarbionym komputerowcem? FBI Cię potrzebuje!"

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP