GTS Energis inwestuje w Miejskie Sieci Światłowodowe

16.10.2007 14:54, aktual.: 16.10.2007 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GTS Energis rozpoczął budowę metropolitarnych sieci optycznych i inwestycje w dostęp do lokalnej pętli abonenckiej - LLU (local loop unbundling).

Wprowadzenie korzystnych rozwiazań regulacyjnych na rynku telekomunikacyjnym, które zaowocowały podpisaniem umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej, pozwoliły firmie GTS Energis rozpocząć proces inwestycji w budowę miejskich sieci optycznych i infrastruktury koniecznej do świadczenia usług xDSL w oparciu o kable miedziane operatora dominującego. Pierwszym etapem tej inwestycji jest budowa 60 km własnych sieci światłowodowych w Warszawie, Katowicach i Chorzowie. Docelowo operator zamierza zbudować 300 km sieci optycznych w kolejnych miastach w ciągu roku 2008 i kolejnych 500 km w latach następnych.

_ Liberalizacja dostępu do pętli lokalnej jest ważnym krokiem prowadzącym do tektonicznych zmian na rynku telekomunikacyjnym, korzystnych zarówno dla Klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do abonentów TP, którym możemy zaoferować usługi na konkurencyjnych warunkach, przy jednoczesnej rozbudowie naszej istniejącej sieci dostępowej _ - powiedział Rafał Budweil, Wiceprezes ds. Operacyjnych, GTS Energis. _ Rozpoczęty pierwszy etap inwestycji umożliwi nam dostęp do 162 tysięcy linii abonenckich w centralach TP, jak również pozwoli na przyłączenie kluczowych Klientów firmy poprzez medium światłowodowe. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)