Grupa TP liderem filantropii

Grupa TP liderem filantropii

15.12.2009 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa TP już po raz trzeci z rzędu została zwycięzcą konkursu "Liderzy Filantropii", organizowanego przez Forum Darczyńców, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych i miesięcznik "Forbes". Ranking tworzony jest w oparciu o wysokość środków, jakie firmy przekazują w ciągu roku na cele społeczne

Grupa TP zajęła pierwsze miejsce pod względem wysokości środków przeznaczonych na cele społeczne. Znalazła się jednocześnie na trzecim miejscu wśród firm, które na te cele przeznaczają największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem. W sumie na cele społeczne w 200. roku Grupa TP przekazała ponad 22 mln zł.

- Programy społeczne, które realizuje Grupa TP odpowiadają na realne potrzeby naszego społeczeństwa, takie jak zwiększanie dostępu dzieci do nowoczesnej edukacji, bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu czy przeciwdziałanie agresji w szkołach. Jesteśmy przekonani, że każda złotówka przekazana na ten cel to dobrze wydane pieniądze - mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, która odebrała nagrodę w imieniu Grupy TP. - Bardzo cieszymy się, że nasza działalność społeczna po raz kolejny została doceniona - dodaje.

Ranking „Liderów Filantropii" został w Polsce zorganizowany po raz pierwszy w 200. roku. Nad rzetelnością konkursu czuwała firma audytorska PriceWaterhouseCoopers. Nagrody wręczono laureatom 14 grudnia 2009 podczas uroczystego spotkania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa TP poprzez Fundację Orange realizuje szereg działań na rzecz dzieci i młodzieży z zakresu edukacji, kultury, opieki zdrowotnej i wolontariatu. Prowadzi zarówno projekty autorskie, jak i współpracuje z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi.

Do najważniejszych realizowanych przez nią programów należą: Telefon do Mamy, Szkoła bez Przemocy, Dźwięki Marzeń, Edukacja z Internetem TP oraz Akademia Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)