Trwa ładowanie...

Grindr ukarany grzywną w wysokości 130,7 mln zł za nielegalne udostępnianie informacji o użytkownikach

Jak podaje portal "The Verge" za "NYT", Grindr zostanie ukarany grzywną w wysokości 300 mln koron norweskich, czyli ok. 130,7 mln zł przez Norweski Urząd Ochrony Danych Osobowych za nielegalne udostępnianie reklamodawcom prywatnych informacji o użytkownikach.
Share
IGrindr
IGrindrŹródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d36yiue

W styczniu ubiegłego roku Norweska Rada Konsumentów złożyła trzy skargi przeciwko Grindrowi za udostępnianie reklamodawcom danych osobowych, w tym lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu, z którego korzystali. Jednym z reklamodawców był MoPub, firma należąca do Twittera i zajmująca się reklamami mobilnymi.

Powiązanie tych informacji z daną osobą może potencjalnie wskazywać na jej orientację seksualną bez jej zgody. Norweski Urząd Ochrony Danych podejmuje działania przeciwko Grindr za tę praktykę.

Problemy Grindra

– Stale ulepszamy nasze praktyki ochrony prywatności, biorąc pod uwagę zmieniające się przepisy i regulacje. Czekamy na rozpoczęcie produktywnego dialogu z Norweskim Urzędem Ochrony Danych – stwierdził rzecznik Grindra Bill Shafton.

d36yiue

Jak pisze "The Verge", "aplikacja nie jest szczególnie znana z dbania o bezpieczeństwo swoich użytkowników". Grindr został przyłapany na udostępnianiu informacji na temat zakażeni użytkowników wirusem HIV innym firmom w kwietniu 2018 roku. W październiku zeszłego roku było także głośno o luce w aplikacji, która sprawiała, że potencjalnie wystarczyło znać adres mailowy, żeby uzyskać dostęp do czyjegoś konta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36yiue

Podziel się opinią

Share
d36yiue
d36yiue
Więcej tematów