Greenpeace wzywa graczy na pomoc

Greenpeace wzywa graczy na pomoc
Źródło zdjęć: © Greenpeace

13.12.2007 12:30, aktual.: 14.12.2007 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja Greenpeace zwróciła się z apelem do graczy, by wywarli nacisk na Sony, Nintendo i Microsoft. Celem akcji ma być nakłonienie producentów konsoli do zwrócenie uwagi na ekologię.

Przedstawiciele Greenpeace poinformowali, że jak dotąd "producenci konsoli nie zredukowali liczby toksycznych składników występujących w ich urządzeniach - wszystkie trzy wymienione firmy pozostały daleko w tyle za producentami telefonów komórkowych czy komputerów". Apel organizacji to część większej kampanii, mającej na celu nakłonienie przemysłu IT do zwracania uwagi na ekologię.

W ramach "konsolowej" kampanii można obejrzeć kultowych bohaterów z konsoli Sony, Nintendo i Microsoftu - http://www.greenpeace.org/international/clashoftheconsoles/, którym wyraźnie nie podobają się toksyczne odpady.

Zdaniem Greenpeace, producenci z własnej woli powinni stosować rygorystyczne normy - tak, jak zrobiła to na przykład fińska Nokia, która zdecydowała, że wyeliminuje ze swoich produktów ołów, kadm, rtęć, sześciowartościwy chrom, polibromowane difenyle oraz polibromowany eter fenylowy.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)