Greenpeace wzywa graczy na pomoc

Greenpeace wzywa graczy na pomoc
13.12.2007 12:30
Greenpeace wzywa graczy na pomoc
Źródło zdjęć: © Greenpeace

Organizacja Greenpeace zwróciła się z apelem do graczy, by wywarli nacisk na Sony, Nintendo i Microsoft. Celem akcji ma być nakłonienie producentów konsoli do zwrócenie uwagi na ekologię.

Przedstawiciele Greenpeace poinformowali, że jak dotąd "producenci konsoli nie zredukowali liczby toksycznych składników występujących w ich urządzeniach - wszystkie trzy wymienione firmy pozostały daleko w tyle za producentami telefonów komórkowych czy komputerów". Apel organizacji to część większej kampanii, mającej na celu nakłonienie przemysłu IT do zwracania uwagi na ekologię.

W ramach "konsolowej" kampanii można obejrzeć kultowych bohaterów z konsoli Sony, Nintendo i Microsoftu - http://www.greenpeace.org/international/clashoftheconsoles/, którym wyraźnie nie podobają się toksyczne odpady.

Zdaniem Greenpeace, producenci z własnej woli powinni stosować rygorystyczne normy - tak, jak zrobiła to na przykład fińska Nokia, która zdecydowała, że wyeliminuje ze swoich produktów ołów, kadm, rtęć, sześciowartościwy chrom, polibromowane difenyle oraz polibromowany eter fenylowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)