Trwa ładowanie...
d3o7oug

"Gra o tron". Piraci pobrali premierowy odcinek 54 mln razy w jeden dzień

"Gra o tron" nosi niechlubny tytuł "najbardziej piraconego serialu na świecie". Pierwszy odcinek ósmego sezonu pobił poprzednie rekordy serii. Został nielegalnie pobrany 54 miliony razy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Euron Greyjoy czy internetowi piraci? Kto wyrządził większe szkody?
Euron Greyjoy czy internetowi piraci? Kto wyrządził większe szkody? (HBO)
d3o7oug

Liczba nielegalnie obejrzanych odcinków zawsze idzie w parze z popularnością serialu. W przypadku "Gry o tron", która jest jednym z najpopularniejszych seriali na świecie, zasada ta znajduje potwierdzenie. Pierwszy odcinek ósmego sezony "Gry o tron" obejrzało w Stanach Zjednoczonych legalnie 17,5 mln osób, co było rekordowym wynikiem w historii serialu.

Rekord "Gry o tron"

Z wyliczeń HBO wynika, że każdy odcinek "Gry o tron" oglądało legalnie na świecie średnio 32 mln osób. Oznacza to, że nielegalnych obejrzeń jest więcej niż tych legalnych. To prawdopodobnie dopiero początek "pirackich rekordów" ostatniego sezonu "Gry o tron". Poprzedni, siódmy sezon serialu został, wg jednego wyliczenia, pobrany nielegalnie ponad miliard razy. Chociaż ósmy sezon ma mniej odcinków od poprzednich (sześć zamiast siedmiu lub dziesięciu), to już po premierowym widać, że sezon cieszy się ogromnym zainteresowaniem

d3o7oug
d3o7oug

Podziel się opinią

Share
d3o7oug
d3o7oug
Więcej tematów