Trwa ładowanie...

Gotuj za darmo! Kuchenka, która nie potrzebuje prądu ani gazu

SolSource to kuchenka, pozwalająca na przygotowywanie posiłków przy pomocy wyłącznie energii słonecznej.

Share
Gotuj za darmo! Kuchenka, która nie potrzebuje prądu ani gazu
Źródło: Materiały prasowe
dp2n2xs

Ta nietypowa kuchenka pozwala na grillowanie, pieczenie, smażenie oraz gotowanie - zarówno tradycyjne, jak i parowe. Działanie urządzenia jest bardzo proste i opiera się na specjalnie skierowanych panelach odbijających światło słoneczne, które koncentrują je na naczyniu z przygotowywaną potrawą. SolSource do działania potrzebuje więc bezchmurnego nieba.

Co ciekawe urządzenie skonstruowane i testowane było we współpracy z nomadami zamieszkującymi rejony Płaskowyżu Tybetańskiego. Panujące tam warunki oczywiście idealnie nadają się do działania sprzętu opartego na energii słonecznej, jednak twórcy zapewniają, że urządzenie było z powodzeniem testowane także w innych rejonach świata - m.in. Kobe w Japonii i Waszyngtonie.

dp2n2xs

Urządzenie pozwalać ma na utrzymanie potrawy o wadze do 2. kilogramów. Cała konstrukcja ma być z kolei łatwa w transporcie - pierwsze złożenie urządzenia zająć może do 45 minut, jednak zaawansowany użytkownik powinien poradzić sobie z tym w kwadrans.

Kuchenka SolSource przedstawiona światu została na portalu Kickstarter, gdzie szybko zdobyła fundusze potrzebne do uruchomienia produkcji. Bardzo wiec prawdopodobne, że niedługo zobaczymy ją na sklepowych półkach. Gotowe urządzenie kosztować będzie 249 dolarów, czyli około 850 złotych.

PS, WP.PL

dp2n2xs

Podziel się opinią

Share
dp2n2xs
dp2n2xs
Więcej tematów