Trwa ładowanie...
Giznet.pl

Google zgodziło się na smartfona z preinstalowanym CyanogenModem

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy lubią osobiście pogrzebać w oprogramowaniu swojego urządzenia – wczoraj stała się rzecz niezwykła, ponieważ Google po raz pierwszy zgodziło się na sprzedaż smartfona, który będzie fabrycznie wyposażony w popularny CyanogenMod.
Share
Google zgodziło się na smartfona z preinstalowanym CyanogenModem
Źródło: Giznet.pl
d348v8l

Ponieważ Android jest systemem otwartym, każdy producent może zainstalować na swoim urządzeniu swoją własną wersję. Jednak aby urządzenia mogły już w fabryce być zaopatrywane w popularny zestaw aplikacji Google, należy się najpierw porozumieć w tej sprawie z Mountain View. O ile giganci tacy jak Amazon mogą po prostu zignorować Google i z powodzeniem budować własny, konkurencyjny dla Google ekosystem aplikacji, o tyle mniejsze podmioty, jak na przykład Cyanogen Inc., wolałyby jednak dostarczyć użytkownikom urządzenie, które już od rozpakowania ma jakieś aplikacje, a przede wszystkim posiada wygodne narzędzie do pobierania nowych. Do tej pory Google nie zgadzało się na fabryczne instalowanie ich zestawu aplikacji na modyfikacjach Androida.

Aż do wczoraj, kiedy to Koushik Dutta z Cyanogena ogłosił, że Google oficjalnie zgodziło się na fabryczną instalację ich aplikacji na smartfonach Oppo N1 działających pod kontrolą CyanogenMod.

Samo Oppo N1 nie jest całkowicie nowym urządzeniem. Jest to chiński smartfon z wyższej półki, który swoją premierę miał na początku grudnia. Producent już wcześniej zapowiadał, że będzie on bardzo przyjazny dla Cyanogena. Wersja fabrycznie wyposażona w CyanogenMod ma trafić do sprzedaży już 24 grudnia. W Europie sprzedawany będzie za 449 euro.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Google kupiło Boston Dynamics

d348v8l

Podziel się opinią

Share
d348v8l
d348v8l
Więcej tematów