Trwa ładowanie...
d1l3pbo

Google w tyle. Teraz chińskie Baidu goni Amazon

Jest dziedzina, w której Google musi oglądać plecy rywala. A niebawem to samo może robić Amazon. Inteligentne głośniki to domena chińskiej firmy Baidu - w Polsce pewnie niezbyt znanej, ale będącej sporym zagrożeniem dla największych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baidu - groźny rywal Google i Amazona
Baidu - groźny rywal Google i Amazona (Materiały prasowe)
d1l3pbo

W drugim kwartale firma Baidu sprzedała 4,5 mln inteligentnych głośników. Wzrost sprzedaży względem analogicznego okresu z 2018 roku o 3700 proc. (!) dał 17 proc. udziału na światowym rynku. Liderem jest Amazon, a Google, które Chińczycy wyprzedzili, "zjada" 16,7 proc. tortu.

Czytaj też: Asystenci głosowi mogą nas podsłuchiwać nawet 24 godziny na dobę

Amazon zajmuje 25,4 proc. rynku inteligentnych głośników. Wzrost Baidu musi jednak giganta niepokoić. Tym bardziej że Chińczycy kuszą ceną. Ich najtańszy głośnik wyceniono - w przeliczeniu na złotówki - na zaledwie niecałe 50 zł.

d1l3pbo

Baidu to na dodatek największa chińska przeglądarka. To rynek, na którym Google'a nie ma.

Asystenci głosowi, znajdujący się w inteligentnych głośnikach, budzą obawy osób zajmujących się dbaniem o prywatność. Warto jednak podkreślić, że nie trzeba mieć takiego sprzętu, by korporacje mogły nasłuchiwać. Niedawno wyszło na jaw, że Microsoft podsłuchuje użytkowników Xboksa One. I nie zamierza przestać

Zobacz też: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

d1l3pbo

Podziel się opinią

Share
d1l3pbo
d1l3pbo
Więcej tematów