Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Google w końcu pozwala na usuwanie historii lokalizacji. Aktualizacja zabezpieczeń

W odpowiedzi na wiele kontrowersji, których podłożem były liczne wycieki danych w sieci, Google wprowadził nowe narzędzie mające na celu poprawę bezpieczeństwa naszych danych. W tym celu udostępnił możliwość autousuwania historii odwiedzanych lokalizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google udostępnia narzędzie do autousuwania historii lokalizacji
Google udostępnia narzędzie do autousuwania historii lokalizacji (Materiały prasowe)
d1ghx0v

Google już dawno zapowiadał, że da nam kontrolę i możliwość usuwania historii odwiedzanych miejsc, jednak na wprowadzenie obietnic w życie musieliśmy trochę poczekać. Na szczęście długo oczekiwane zmiany nadeszły i teraz mamy możliwość samodzielnego decydowania, jakie serwisy będą mogły pobierać o nas informacje albo całkowicie usunąć zgromadzone dotąd dane.

Być może już korzystanie z możliwości automatycznego usuwania danych o aktywności sieciowej i w aplikacjach, co 3 albo 18 miesięcy, bądź po wybranej przez nas dacie. Nowością, która została teraz wprowadzona, jest możliwość kontrolowania przechowywanych przez Google informacji o odwiedzonych przez nas miejscach.

Zobacz także: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

Jak skasować historię lokalizacji w Google?

d1ghx0v

Aby skorzystać z nowych funkcji musimy udać się do ustawień Konta Google na urządzeniu mobilnym i stamtąd wybrać zakładkę Prywatność, skąd będziemy w stanie zarządzać danymi dotyczącymi naszej aktywności. Na Twitterze Google udostępnił również więcej informacji na ten temat wraz z krótką instrukcją, jak znaleźć stosowne opcje.

Oczywiście Google zachęca do tego, by nie kasować informacji na temat historii odwiedzanych miejsc oraz naszej aktywności w przeglądarce czy aplikacjach. Firma zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by poprawić jakość zabezpieczeń naszych danych a jednocześnie dzięki pozyskiwaniu od nas danych jest w stanie lepiej dopasować treść do naszych potrzeb i oczekiwań. W przypadku historii zachowania lokalizacji jest w stanie lepiej planować trasy dla naszych ulubionych miejsc. Ostateczne zdanie, co do przechowywania i przetwarzania danych należy oczywiście do nas – użytkowników.

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów