Trwa ładowanie...
d1816dx
CHIP

Google ulepszy nasze miasta

Wraz z rozwojem technologii zmienia się nasze otoczenie. Google będzie starało się, by były to zmiany na lepsze. Nowy oddział firmy zajmie się rozwojem idei inteligentnych miast.
Share
Google ulepszy nasze miasta
Źródło: jacek_kadaj - Fotolia.com
d1816dx

Sidewalk Labs skoncentruje się na poprawie życia w dużych metropoliach. Oddział będzie starał się rozwijać takie technologie urbanistyczne, które docelowo mają pomóc w rozwiązywaniu najbardziej uporczywych problemów, takich jak koszty utrzymania, transport w przestrzeni miejskiej czy zapotrzebowanie na energię i zanieczyszczenie środowiska. Zespołem dowodzić będzie Dan Doctoroff, były prezes Bloomberga i zastępca burmistrza rozwoju gospodarczego Nowego Jorku.

Do 2050 roku populacja w miastach ma wzrosnąć dwukrotnie. Google zdaje sobie sprawę, że wielomilionowe skupiska ludności będą wymagały zastosowania potężnych i sprawnych technologii, więc chce myśleć o nich już teraz. Po autonomicznych samochodach jest to kolejny projekt Google, który w przyszłości może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Z drugiej jednak strony wizja kontrolowania całych miast przez Google jest nieco przerażająca.

Zbliża się koniec obowiązkowego ubezpieczenia samochodu? Skorzystają kierowcy, stracą firmy

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy film w rozdzielczości 8K wylądował na YouTube

d1816dx

Podziel się opinią

Share
d1816dx
d1816dx
Więcej tematów