Google Transit w Warszawie - szybkie planowanie podróży komunikacją

Google Transit w Warszawie - szybkie planowanie podróży komunikacją

Google Transit w Warszawie - szybkie planowanie podróży komunikacją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.10.2014 11:13, aktualizacja: 17.08.2016 14:34

Mapy Google zyskują nową funkcjonalność. Uruchomiona dzisiaj usługa Transit umożliwia szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską bezpośrednio na mapie stolicy. Informacje na temat możliwych połączeń są już dostępne pod adresem maps.google.pl oraz w aplikacji mobilnej Mapy Google.

Warszawa dołącza do grona ponad 280. miast, m.in. Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Sydney, w których można korzystać z funkcji Transit. Dzięki niej zaplanowanie podróży po Warszawie za pomocą transportu miejskiego – autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów SKM i WKD powinno być prostsze. Trasy i połączenia w komunikacji miejskiej są dostępne na Mapach Google obok alternatywnych tras samochodowych i ścieżek dla pieszych.

Z funkcji Transit na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na maps.google.pl lub uruchomić aplikację na urządzeniach mobilnych i kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Po wybraniu opcji „Transport publiczny”. pojawią się trasy komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)