Trwa ładowanie...
dyptv1y

Google świętuje z Polakami rocznicę odzyskania niepodległości. Przygotowało specjalną grafikę

Google również obchodzi z Polakami Święto Niepodległości. Robi to w typowy dla siebie sposób – za pomocą doodle'a, czyli okolicznościowego obrazka, zastępującego logo wyszukiwarki. W tym roku obrazek jest wyjątkowy – kliknięcie uruchamia świąteczną animację.
Share
Google obchodzi z Polakami Święto Niepodległości
Google obchodzi z Polakami Święto NiepodległościŹródło: imgur
dyptv1y

Dziś w Polsce dzień świętowania – obwieszcza po angielsku Google całemu światu za pomocą okolicznościowego doodle'a. To specjalny obrazek, zastępujący zwykłe logo serwisu.

Doodle przygotowane z okazji polskiego Święta Niepodległości to nazwa serwisu napisana czerwonym fontem z grafiką, zachęcającą do uruchomienia odtwarzania. Po kliknięciu w miejscu grafiki ujrzymy animowaną flagę Polski na niebieskim tle.

Google doodle na Święto Niepodległości 2017 google
Google doodle na Święto Niepodległości 2017Źródło: google

Doodle ma bardzo długą tradycję – pierwszy obrazek pojawił się w 1998 roku, gdy wyszukiwarka dopiero walczyła o popularność. Inne niż zazwyczaj logo serwisu miało informować użytkowników, że zespół Google'a imprezuje właśnie na festiwalu Burning Man i wyjaśniać tym samym przyczyny ewentualnej awarii.

dyptv1y

Obecnie doodle są zazwyczaj ograniczane terytorialnie. Obrazek z okazji polskiego święta zobaczą tylko użytkownicy, korzystajacy z wyszukiwarki z terenu Polski.

Zasięg tegorocznego, świątecznego doodle'a google
Zasięg tegorocznego, świątecznego doodle'aŹródło: google

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Google świętuje polską niepodległość. Zdarza się jednak, że niewinne z pozoru doodle budzi, przynajmniej u niektórych, kontrowersje. Było tak w 2015 roku, gdy posłanka Krystyna Pawłowicz skrytykowała doodle z bocianem stwierdzając, że zamiast niego na obrazku powinien znaleźć się orzeł.

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów