Google Street View Trekker po raz pierwszy w Polsce

Google Street View Trekker po raz pierwszy w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.08.2014 14:38, aktual.: 18.08.2014 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trekker, poręczny plecak, który pozwala dotrzeć operatorom Street View do odległych zakątków i miejsc niedostępnych dla pozostałych urządzeń Street View, pojawił się w Polsce po raz pierwszy. Okazją do tego była akcja MapUp, odbywająca się w długi sierpniowy weekend na Mazurach. Podczas wydarzenia stworzono lepszą i dokładniejszą mapę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Dzięki Trekkerowi w Street View może się znaleźć więcej zdjęć miejsc z całego świata –. miejsc, których nie da się sfotografować z samochodu, roweru trójkołowego, wózka ani skutera śnieżnego. Trekkera, wraz z zamontowanym na górze systemem fotograficznym, operator niesie na plecach. Sprzęt jest na tyle mały i poręczny, że zdjęcia można robić w ciasnych i wąskich miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć inaczej niż pieszo.

W miniony weekend przy użyciu plecaka wykonane zostały zdjęcia kładki i tarasu widokowego w Giżycku oraz słynnej Twierdzy Boyen. Dzięki Trekkerowi internauci z całego świata będą mogli również odbyć wirtualny rejs po jeziorze Niegocin i odwiedzić pozostałe atrakcje Mazur, np. kryjącą w sobie historyczną tajemnicę Twierdzę Wilczy Szaniec w Gierłoży, Park Zabytków Warmii i Mazur oraz podziwiać Kwaterę w Mamerkach czy Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Oprócz Mazur sfotografowane zostały także atrakcje z trzech innych województw. Na Dolnym Śląsku Trekker uwiecznił najwyższy szczyt masywu Ślęży, szlaki turystyczne obok dwóch wodospadów w Karkonoskim Parku Narodowym, Szklarską Porębę, Strzeliniec w Górach Stołowych oraz Błędne Skały, panoramę Karkonoszy rozciągającą się od Śnieżki po Szrenicę, Park Zdrojowy w Sobótce, Ogród Japoński we Wrocławiu oraz arboretum w Wojsławicach, Karpniki w powiecie jeleniogórskim. W województwie łódzkim wykonano zdjęcia Street View w Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi oraz
Skansenie Lokomotyw w Zduńskiej Woli. Natomiast w województwie mazowieckim Trekker odwiedził Łazienki Królewskie w Warszawie. Wszystkie atrakcje będzie można obejrzeć po kolejnej aktualizacji Street View w 201. r.

Pierwsze zdjęcia przy użyciu aparatów zamontowanych na plecaku zostały wykonane w trudnym, skalistym terenie Wielkiego Kanionu w Arizonie. Trekker odwiedził też m.in. Burj Khalifa, Hawaje, kompleks świątynny Angkor Wat w Kambodży i wyspy Galapagos.

Street View Trekker pojawił się w Polsce po raz pierwszy, specjalnie z okazji MapUp - akcji mapowania Mazur, która odbyła się w długi weekend 15-1. sierpnia br. Przez trzy dni społeczność Kreatora Map Google na podstawie najnowszych zdjęć satelitarnych nanosiła zmiany na Mapach rejonu Mazur. Dzięki aktualizacji Mapy Google mogą dokładniej odwzorowywać rzeczywistość i okolice. Podczas akcji dokonano prawie 6 tys. edycji, w tym naniesiono prawie 300 atrakcji turystycznych. Nanoszone zmiany są istotne zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Mazur, ponieważ Kreatorzy Map nie tylko oznaczyli osiedla mieszkaniowe i dworce autobusowe, ale przede wszystkim poprawili widoczność głównych dróg, parków oraz jezior. W efekcie mapa Krainy Wielkich Jezior stała się bardziej dokładna i jeszcze łatwiejsza w użyciu. Oprócz Kreatorów Map, do Giżycka przyjechała też grupa fotografów sferycznych, którzy wykonali ponad 1 tys. zdjęć sferycznych (panoram 360 stopni) głównych atrakcji regionu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)