Google stara się zablokować sprzedaż urządzeń z Windows?

Google stara się zablokować sprzedaż urządzeń z Windows?10.03.2014 15:00
Google stara się zablokować sprzedaż urządzeń z Windows?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na początku bieżącego roku Asus zapowiedział notebooka Transformer Book Duet, który ma mieć na pokładzie zarówno Androida, jak i Windows 8.1. Google’owi ponoć się to bardzo nie spodobało.

Według anonimowych źródeł dwóch redakcji, Cnetu i Digitimes, które opublikowały dwa oddzielne teksty na ten temat, premiera komputera Transformer Book Duet została przełożona z uwagi na naciski ze strony Google’a. Komputer miał być wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz, procesor Core i7 i przycisk, dzięki któremu można się błyskawicznie przełączać pomiędzy Windows 8.1 a Androidem.

Google najwyraźniej uważa, że Microsoft chce wykorzystać popularność Androida i wykorzystać ją do zwiększenia udziału rynkowego Windows. Gigant z Redmond, poproszony o komentarz przez Cnet, stwierdził, że nie ma nic przeciwko temu, by Android towarzyszył zainstalowanemu na tym laptopie Windowsowi.

Digitimes dodaje, że podobne problemy napotkali inni producenci urządzeń z Windows i Androidem na pokładzie. Niestety, nie wskazuje konkretnych marek.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wściekłe ptaki jak zakute łby"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)