Trwa ładowanie...
dyptv1y

Google Quick Draw! - sztuczna inteligencja powie, co rysujesz

Google Quck Draw!, to wyjątkowa aplikacja, dzięki której sami możemy uczyć sztuczną inteligencję w rozpoznawaniu kształtów z prostych rysunków.
Share
Google Quick Draw! - sztuczna inteligencja powie, co rysujesz
Źródło: Google Quck, Draw!
dyptv1y

Zapewne większość z was miała kiedykolwiek okazję zagrać w kalambury. Choć hasła, które było nam rysować czy to na kartkach, czy na tablicy były złożone z kilku wyrazów, to ich odgadnięcie przysparzało zawsze nie lada trudności. Identyczny pomysł wykorzystuje Google w nauce swojej sztucznej inteligencji za pomocą nowej aplikacji Quick, Draw!

Pomysł jest prosty – dostajemy proste hasło, które musimy narysować za pomocą palca na ekranie smartfona, czy myszki na ekranie komputera. Sztuczna inteligencja ma zadanie rozpoznać rysowany przez nas kształt. Może to być równie dobrze pająk, palec albo budzik.

   quickdraw.withgoogle.com
Źródło: quickdraw.withgoogle.com

Jak sobie radzi sztuczna inteligencja Google z rozpoznawaniem bazgrołów?

Cóż, praca sieci neuronowych, na bazie których działa AI koncernu, jest zaskakująco sprawna w rozpoznawaniu nawet niedokładnych i niekompletnych piktogramów - co ciekawe, robi to coraz lepiej, w miarę jak więcej ludzi się z nią bawi.

dyptv1y

Jak to się dzieje, że sztuczna inteligencja sama się uczy? Specjaliści Google’a w tym, jak i w wielu innych przypadkach korzystają z zalet nauczania maszynowego, czyli sposobu przekazywania wiedzy algorytmowi bez konieczności programowania go na konkretne zachowania i reakcje. W skrócie można powiedzieć, że AI Google’a uczy się metoda prób i błędów.

Jeśli chcecie sprawdzić na własnej skórze jak dobra jest sztuczna inteligencja Google’a w odgadywaniu waszych bazgrołów, to wystarczy wejść na stronę aplikacji Google Quick, Draw! i rozpocząć naukę.

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów