Trwa ładowanie...

Google pomaga zaginionym w trzęsieniu ziemi

Według najnowszych danych, w sobotnim trzęsieniu ziemi w Nepalu zginęło co najmniej 3200 osób. Wstrząsy o sile 7,8 stopni w skali Richtera dotknęły najmocniej gęsto zaludniony obszar stolicy kraju – Katmandu. Podczas gdy ratownicy starają się dotrzeć do ocalałych osób, Google uruchomiło własne narzędzie służące do odnajdywania zaginionych.

Share
Google pomaga zaginionym w trzęsieniu ziemi
Źródło: DFAT / CC
d2oxd7r

Oczywiście nie zastąpi ono pracy ratowników, ale aplikacja sieciowa Person Finder ułatwia tworzenie crowdsourcingowej bazy danych zaginionych osób. Aplikacja, która dostępna jest w języku angielskim i nepalskim, pozwala użytkownikom zarówno na szukanie informacji o zaginionych osobach jak i na dodawanie informacji o nich. Z zasobów Person Findera można skorzystać z poziomu wyszukiwarki jak i przy pomocy wiadomości tekstowych. Obecnie w bazie znajduje się już ponad 5 tysięcy wpisów.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym Google uruchomiło swoje narzędzie służące do odnajdywania zaginionych osób. Po raz pierwszy użyte zostało ono w 2010 roku po trzęsieniu ziemi na Haiti i od tamtego czasu udostępniane było już kilka razy podczas podobnych katastrof naturalnych.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google zostało operatorem komórkowym

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Nepalu

d2oxd7r

Podziel się opinią

Share
d2oxd7r
d2oxd7r
Więcej tematów