Trwa ładowanie...
d2ogdxw

Google ma problem. Wszystko przez narkomanów

Google poza działalnością w sieci, ma również prężnie rozwijającą się firmę zajmującą się przewozem osób samojezdnymi pojazdami - Waymo. Niestety w ostatnim czasie Waymo boryka się z poważnym problemem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waymo, należąca do Google spółka ma problemy przez narkomanów
Waymo, należąca do Google spółka ma problemy przez narkomanów (Getty Images)
d2ogdxw

Waymo zajmuje się rozwojem technologii i wdrażaniem usługi przejazdów autonomicznymi samochodami. Pojazdy wyposażone w technologię tzw. self-driving były do tej pory nadzorowane przez pracownika firmy, który siedział za kierownicą. W ostatnim czasie jednak Waymo testuje nowe rozwiązania.

W USA, w stanie Arizona Waymo zaczęło testować całkowicie autonomiczne przejazdy i wtedy firma napotkała dosyć poważny problem. Okazało się, że pojazdy bez żadnego nadzoru służą narkomanom, jako idealna miejscówka do wstrzykiwania sobie "działki".

Zarówno klienci, jak i pracownicy czyszczący auta Waymo zwracają uwagę na duże ilości zużytych strzykawek. Chociaż zgodnie z orzeczeniem rzecznika Waymo udzielonego serwisowi The Verge, igły są pozostawiane przez osoby wstrzykujące insulinę, to pracownicy firmy zostali dodatkowo przeszkoleni w kontekście potencjalnego niebezpieczeństwa.

d2ogdxw

Chociaż do tej pory najczęściej słyszało się o tym, że samochody autonomiczne stanowią zagrożenie na drogach, to okazuje się, że również w samych pojazdach może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji.

Zobacz też: Tesla taranuje. Nagranie z monitoringu

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ogdxw

d2ogdxw
d2ogdxw