Trwa ładowanie...
CHIP

Google I/O 2016: Android Auto już wkrótce trafi na smartfony!

Jeśli nadal nie mieliście okazji, żeby sprawdzić Android Auto, system który aktualnie dostępny jest tylko w wybranych modelach samochodów osobowych, to Google ma dla was dobre wieści.
Share
Google I/O 2016: Android Auto już wkrótce trafi na smartfony!
Źródło: mat. prasowy
drx8hjq

Tak właśnie. Android Auto stanie się kolejną aplikacją od Google, która dostępna będzie w sklepie Google Play. Czym jest Android Auto? Najprościej będzie, jeśli przyjmiemy, że to taka bardzo wygodna nakładka na Androida, zaprojektowana z myślą o kierowcach, czyli takich użytkownikach, którzy woleliby nie patrzeć na aplikację, podczas jej obsługi.

A, że na konferencji Google I/O 201. jednym z ważniejszych punktów, prezentowanych przez Google było przetwarzanie mowy i interakcja głosowa z usługami giganta, to ciężko się dziwić,że Android Auto już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich, którzy posiadają (odpowiednio nowy) smartfon z Androidem. Przecież to idealna aplikacja do sterowania głosem.

Do tego, nasz smartfon z uruchomioną aplikacją Android Auto będzie mógł połączyć się z naszym samochodem, o ile ten obsługuje łączność Wi-Fi, i monitorować wybrane dane, udostępniane przez nasze auto (zużycie paliwa na przykład).

drx8hjq

Oprócz tego Google zdecydowało się na udostępnienie Android Auto producentom samochodów, którzy na bazie tej "nakładki" na Androida, będą mogli tworzyć swoje wersje komputerowych asystentów kierowcy. Pierwsze dwie takie aplikacje tworzą już Honda i Hyundai. Hyundai był zresztą pierwszym producentem samochodów, który jako pierwszy na świecie wyprodukował auto z Android Auto na pokładzie. Był to Hyundai Sonata z 2015r.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: FindFace - koszmar prosto z Rosji

drx8hjq

Podziel się opinią

Share
drx8hjq
drx8hjq
Więcej tematów