Google Glass będą wyświetlać hologramy?

Google Glass będą wyświetlać hologramy?05.10.2015 14:05
Google Glass będą wyświetlać hologramy?
Źródło zdjęć: © Michael Praetorius / CC

Okulary do rozszerzonej rzeczywistości od Google miały być rewolucją, jednak zdecydowano o nie wydawaniu ich jeszcze na rynek. Projekt nie umarł, lecz jest ciągle po cichutku rozwijany. Nowy patent daje wyobrażenie o kierunku, w jakim mogą podążać Google Glass.

W marcu br. Google zainwestowało 542 miliony dolarów w tajemniczy startup Magic Leap, któremu udało się stworzyć wysoce wiarygodną i bardziej komfortową technologię do rozszerzonej rzeczywistości (obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce oka).

Teraz do sieci przedostał się nowy patent Google, w którym możemy poczytać o headsecie zdolnym wyświetlać hologramy. Sugerując się obrazkami dołączonymi do wniosku (fot. poniżej) zauważymy, że konstrukcja urządzenia bardzo przypomina Google Glass.

288896432432556090
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Bardzo prawdopodobne jest, że gigant internetowy postanowił udoskonalić swoje okulary do tego stopnia, by były bezpośrednią konkurencją dla Hololens od Microsoftu. Pokaz technologii giganta z Redmond zrobił w technologicznych światku prawdziwą furorę. I to byłby powód do radości, gdyż nic tak nie rozwija technologii jak zdrowa konkurencja.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android 6.0 - co nowego w Marshmallow?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)