Trwa ładowanie...
dug5fq4

Google Earth debiutuje w wersji VR

Google Earth po najnowszej aktualizacji zostało wyposażone w możliwość współpracy z goglami do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu możemy zwiedzić nasz glob, niczym ptak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Earth VR
Google Earth VR (Google Earth)
dug5fq4

Google Earth to aplikacja, która w swojej bazie ma zdjęcie każdego zakątka naszej planety. Połączone zostały one w jeden wielki obraz, dzięki czemu bez żadnych przeszkód możemy wirtualnie podróżować i podziwiać różne zakątki Ziemi. Tak było do tej pory, teraz sprawa ma się nieco bardziej poważnie.

Google uruchomiło właśnie nową wersję aplikacji – Google Earth VR. Ostatnie dwie litery sporo zapewne już mówią i jak się domyślacie aplikacja obsługuje teraz okulary do wirtualnej rzeczywistości. Nie wystarczą tutaj jednak zwykłe kartonowe gogle, ale – przynajmniej jak na razie – zestaw HTC Vive, to można się spodziewać, że niebawem znajdzie się również na innych. Twórcy zapewniają również, że Google Earth VR będzie współpracowało z innymi zestawami do rzeczywistości wirtualnej.

Google Earth

Google Earth VR pozwala nie tylko przyglądać się „płaskim” zdjęciom różnych części świata. Dzięki goglom i kontrolerom HTC Vive możemy niczym nie skrępowani latać jak Super Man nad całym globem i zwiedzać z bliska dorzecze Amazonki, Manhattan, Wielki Kanion, Alpy Szwajcarskie i kilka innych miejsc. Na razie to niezbyt wiele, ale zwarzywszy na ogromną powierzchnię Ziemi – ponad 510 milionów kilometrów kwadratowych, praca nad ujęciem reszty planety trwałaby jeszcze bardzo długo.

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów