Trwa ładowanie...

Google dogadało się z Viacomem w sprawie YouTube'a

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec długotrwałego konfliktu między grupą Viacom a Google. Jak informuje serwis BusinessWire, obydwie firmy podpisały porozumienie kładące kres toczącej się od 7 lat batalii w sprawie naruszenia praw autorskich medialnego giganta.

Share
Google dogadało się z Viacomem w sprawie YouTube'a
Źródło: jm3 / flickr.com / CC
d3oh8dn

Cała sprawa miała swój początek w roku 2007. kiedy to grupa Viacom pozwała Google i YouTube za publikację chronionych prawem autorskich materiałów stanowiących własność spółki. Dokładnie 3 lata później sąd oddalił pozew Viacomu, stwierdzając, iż gigant z Mountain View nie może brać całkowitej odpowiedzialności za treści umieszczane przez internautów na łamach jego serwisu, tym bardziej, że natychmiast usuwa zgłoszone materiały. Amerykański koncern odwołał się od tej decyzji sądu i, co ciekawe, w 2012 roku wygrał rozprawę apelacyjną. Wygląda na to, że była to ostatnia bitwa tej kilkuletniej i wyrównanej wojny.

Znużone batalią firmy podpisały porozumienia oficjalnie kończące ich wzajemny konflikt. Według źródeł serwisu Recode, umowa ma charakter wyłącznie formalny i nie obejmuje żadnych zobowiązań natury finansowej. Wygląda na to, że obydwie strony doszły do wniosku, że dalsze kontynuowanie sporu zwyczajnie już im się nie opłaca.

d3oh8dn

Podziel się opinią

Share
d3oh8dn
d3oh8dn
Więcej tematów