Google chce kupić portal konsumencki

Google chce kupić portal konsumencki
Źródło zdjęć: © Yelp

23.12.2009 14:36, aktual.: 23.12.2009 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google jest zainteresowana przejęciem wyszukiwarki branżowej i portalu konsumenckiego Yelp. Informację taką podał dziennik "The New York Times". Dzień wcześniej również serwis TechCrunch pisał o negocjacjach prowadzonych rzekomo przez obie firmy.

Firma Google jest zainteresowana przejęciem wyszukiwarki branżowej i portalu konsumenckiego Yelp**. Informację taką **podał dziennik "The New York Times". Dzień wcześniej również serwis TechCrunch pisał o negocjacjach prowadzonych rzekomo przez obie firmy.

W ciągu ostatnich lat odbyło się wiele tur rozmów, ale od dwóch miesięcy Google i Yelp wydają się bliskie zawarcia porozumienia –. donosi NYT. Wciąż brak jednak ostatecznej umowy, a może się też zdarzyć, że transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku. Wartość przejęcia szacuje się na ponad 500 milionów dolarów.

Obraz
© (fot. Yelp)

W serwisie Yelp, który został założony w 2004 roku przez dwójkę byłych pracowników PayPala, mieszkańcy różnych amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich miast mogą wyszukiwać sklepy i inne obiekty znajdujące się w ich okolicy, a także je oceniać. W tym roku określana przez NYT mianem lidera branży spółka osiągnie obroty na poziomie 30 milionów dolarów. Utrzymujący się głównie z reklam Yelp stanowiłby uzupełnienie usługi Centrum firm lokalnych, którą koncern z Mountain View uruchomił przed trzema laty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)