Trwa ładowanie...

Gokarty na pedały czy na akumulator? Który rodzaj warto wybrać?

Obecnie dużą popularnością cieszą się gokarty, czyli czterokołowe samochodziki przypominające profesjonalne pojazdy wyścigowe. W ofercie są zarówno modele napędzane siłą mięśni, jak i modele napędzane elektrycznie. Które warto wybrać dla dziecka?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jazda gokartem to świetna zabawa dla najmłodszych
Jazda gokartem to świetna zabawa dla najmłodszychŹródło: iStock.com, Fot: aldegonde
d3y90e7

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały tak naprawdę niewiele różnią się od rowerów, bo by móc się nimi poruszać, trzeba użyć siły mięśni. Jest to świetny sprzęt zwłaszcza dla młodszych dzieci, które jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, jakie ryzyko niesie ze sobą nadmierna prędkość. Gokarty na pedały poruszają się z reguły wolniej niż gokarty na akumulatory, a szybkość ich jazdy zależy przede wszystkim od tego, jak mocno porusza się nogami. Jest to dobry wybór na rodzinny spacer po parku.

Gokarty na pedały są dodatkowo łatwiejsze i tańsze w eksploatacji. Wymagają jedynie konserwacji oraz regularnego, corocznego przeglądu, by mogły być jak najdłużej sprawne. Są też od razu gotowe do użycia. Nie trzeba czekać, aż akumulator się naładuje, co nierzadko zajmuje kilka, czasami kilkanaście godzin.

A little girl is riding a pedal kart at the seaside. iStock.com
A little girl is riding a pedal kart at the seaside.Źródło: iStock.com, Fot: ~Usercff0e948_414

Gokarty na akumulator

Gokarty napędzane akumulatorem to urządzenia, które bardziej przypominają profesjonalne pojazdy wyścigowe. Nie wymagają użycia siły mięśni, a to sprawia, że mogą poruszać się znacznie szybciej. Toteż będą dobrym wyborem dla starszych dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z motoryzacją. Trzeba jednak pamiętać, że mogą jeździć tylko przez pewien czas i najczęściej jest to kilka godzin. Potem trzeba je naładować ponownie.

Niektóre gokarty tego typu mają również mnóstwo udogodnień w postaci klaksonów, świateł czy wejść na odtwarzacze muzyki. Wszystko to sprawia, że dziecko jeszcze bardziej czuje frajdę z jazdy.

Jaka cena?

Ceny gokartów są bardzo zróżnicowane. Za najprostsze modele napędzane siłą mięśni zapłacimy ok. 200 zł. Za niektóre egzemplarze na akumulator, zawierające mnóstwo dodatków, zapłacimy nawet ok. 2 tys. zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3y90e7

Podziel się opinią

Share
d3y90e7
d3y90e7
Więcej tematów