Trwa ładowanie...

Goclever Chronos Eco - niedrogi inteligentny zegarek

Goclever postanowił wejść w kolejny segment rynku - smartwatche. Pierwszym z nich jest niedrogi model Chronos Eco, dostępny od dziś.
Share
Goclever Chronos Eco - niedrogi inteligentny zegarek
Źródło: Telepolis.pl
d1q5gzb

Goclever Chronos Eco jest lekki (36 gramów) i stosunkowo niewielki - 45 x 35 x 11 mm. Korzysta z monochromatycznego ekranu Sharp Memory LCD (z podświetleniem). Ekran ma przekątną 1,26 cala (144 x 168 pikseli) i nie jest dotykowy - do obsługi służą 4 przyciski funkcyjne.

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest dostarczanie użytkownikowi powiadomień ze smartfonu - o połączeniach, nowych SMS-ach, e-mailach itp. Chronos Eco dyskretnie wibrując powiadamia o nowych zdarzeniach

Z poziomu zegarka można również sterować odtwarzaniem muzyki na smartfonie czy jego aparatem fotograficznym. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi, urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie), a także monitorować sen.

d1q5gzb

Chronos Eco jest wodoodporny (do 5 atmosfer, co oznacza, że można z nim bez obaw pływać - ale bez nurkowania). Zastosowanie w nim magnetyczne złącze ładowania pozwoliło na zredukowanie gabarytów urządzenia oraz wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia gniazda.

Urządzenie współpracuje z smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w systemy Android (4.4. oraz iOS. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem Bluetootha 4.0. Wbudowany akumulator o pojemności 110 mAh wystarcza na około 4 tygodnie pozostawania w stanie czuwania lub około 3 tygodni standardowego użytkowania. Do sparowania i używania urządzenia ze smartfonem niezbędna jest darmowa aplikacja Goclever Chronos Eco (do pobrania z Google Play i App Store'a Apple).

d1q5gzb

Podziel się opinią

Share
d1q5gzb
d1q5gzb
Więcej tematów