Trwa ładowanie...
dyptv1y

Gmail zmusza do aktualizacji Windows i porzuca starsze wersje Chrome

Używasz poczty Gmail i masz komputer z Windows XP, bądź Windows Vista? Lepiej szykuj się na przesiadkę na nowszego Windowsa, inaczej Google zablokuje większość funkcji poczty w przeglądarkach. Poczta również będzie miała mocno ograniczone funkcje, jeśli używasz Chrome w wersji 53 lub starszej.
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: flickr.com, Fot: Oneras
dyptv1y

Gmail kończy ze wsparciem dla Google Chrome 53

Deweloperzy Google zapowiedzieli właśnie, że użytkownicy korzystający z przeglądarki internetowej Chrome 53 i starszych będą mieli dostęp jedynie do podstawowych funkcji Gmaila. Ostateczny termin zakończenia wsparcia dla poczty został wyznaczony do 8 lutego 2017 r. Powodem takiego działania jest obawa giganta, że starsze wersje programu mają być bardziej podatne na ataki hakerów.

Jeśli chcecie uniknąć odcięcia od poczty Gmail, powinniście włączyć automatyczną aktualizację Google Chrome. Jeśli użytkownik poczty nie zdecyduje się na taki ruch, musi liczyć się z brakiem aktualizacji m.in. dotyczących bezpieczeństwa. To nie wszystkie niedogodności jakie czekają opornych. Brak nowej wersji Chrome w grudniu 2017 r. skończy się przełączeniem Gmaila na wersję HTML.

Masz Windows XP bądź Vista?

Dobrze ci się żyje z Windowsem XP bądź z Windowsem Vistą? Niestety, mamy złą wiadomość. W tym przypadku nie wystarczy aktualizacja Chrome'a do nowszej wersji. Wszystko przez to, że najświeższa wersja przeglądarki ma numer 49. Wygląda na to, że do końca roku musicie zainstalować sobie nowszą wersję okienek. Inaczej koniec z bezpiecznym korzystaniem z poczty Gmail.

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów