google
09-08-2018 (10:52)

Gmail na Androidzie i iOS dostał nową funkcję

Gmail na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS teraz będzie miał dość przydatną funkcję. Jest to możliwość ukrywania widoku konwersacji, która już znana użytkownikom w wersji pecetowej. Nowa opcja już została wprowadzona do Gmaila i wkrótce musi być widoczna w każdym telefonie, który używa poczty Google’a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gmail wprowadził już znaną dla pecetów, jednak zupełnie nową funkcję na urządzenia mobilne
Gmail wprowadził już znaną dla pecetów, jednak zupełnie nową funkcję na urządzenia mobilne (SoyTecno)
WP

Gmail ciągle modyfikuje swój wygląd i funkcje. Tym razem doszło do wprowadzenia opcji wyłączenia widoku konwersacji, dzięki któremu wiadomości były grupowane, co utrudniało użytkownikom zarządzanie mailami. Po tym, jak niezadowoleni klienci Gmailu kilkakrotnie zwrócili na to uwagę, Google zdecydował się na zmianę.

Otóż teraz widok konwersacji można ukrywać. W tym trybie wiadomości będą wyświetlane osobno. Wyłączyć widok można w ustawieniach aplikacji, sama funkcja nosi nazwę „Widok wątku”. Na razie nie jest widoczna wszystkim użytkownikom, mimo że została oficjalnie wprowadzona do wersji mobilnej. Jednak takie opóźnienie ma potrwać maksymalnie 15 dni, w przeciwnym wypadku trzeba zaktualizować aplikację w odpowiednich do typu systemu sklepach mobilnych.

WP

Ciekawe jest, że opcja wyłączenia widoku konwersacji już od dawna istnieje w wersji komputerowej. Zwykle jest tak, że jak jakaś nowa funkcja pojawia się w jednej wersji, to powinna też znaleźć się w innej. Prawdopodobnie, Google postanowił, że widok wątku będzie przydatny na telefonach, ale w rzeczywistości okazało się inaczej.

Google zapowiadana wiele ważnych zmian. Zaliczyć do nich można totalną zmianę wyglądu aplikacji firmy z Mountain View – niedawno w sieci pojawił się filmik (już usunięty ze wszystkich serwisów) przedstawiający Material Design 2. Zgodnie z konceptami pokazanymi na tym nagraniu Gmail pozbawi się swego słynnego czerwonego koloru. Będzie cały na biało. Oprócz Gmailu, zmienią się też wiele innych aplikacji, w tym nawet Mapy.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP