Trwa ładowanie...
d3ffz9w
Giznet.pl

Gmail będzie lepiej chronił przed zakusami NSA

Google stawia na bezpieczeństwo. Gigant z Mountain View postanowił dodatkowo zadbać o spokój ducha użytkowników Gmaila i ogłosił wprowadzenie dodatkowych metod szyfrowania wiadomości wysyłanych za pośrednictwem swej flagowej poczty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gmail będzie lepiej chronił przed zakusami NSA
(Oneras / flickr.com / CC)
d3ffz9w

Choć szyfrowany protokół HTTPS pojawił się w serwisie już w 201. roku, korzystanie z niego pozostawało dotąd jedynie domyślnie aktywowaną opcją, która mogła zostać w każdym momencie wyłączona przez każdego użytkownika Gmaila. Od teraz wybór pozostanie wyłącznie wspomnieniem, a osoby korzystające z poczty internetowego kolosa nie otrzymają możliwości wyłączenia szyfrowanej transmisji danych.

Co ciekawe, jak zapowiedziało Google, wszystkie wiadomości krążące wewnątrz serwisu będą dodatkowo szyfrowane przez centra danych firmy. Co jest przyczyną takiego, a nie innego ruchu giganta? Oczywiście działalność NSA. Choć przedstawiciele Google nie pokusili się o ujawnienie żadnego oficjalnego uzasadnienia swej decyzji, z zamieszczonego na blogu firmy posta jasno wynika, iż jest ona swego odpowiedzią na "rewelacje z zeszłego lata". Jaśniej chyba już się nie dało.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Android Wear – pomysł Google na przyszłość

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w