Gigabyte GA‑X79-UD7 i GA‑X79-UD5: wydajne płyty główne z X79

Gigabyte GA-X79-UD7 i GA-X79-UD5: wydajne płyty główne z X79
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.12.2011 12:36, aktual.: 06.12.2011 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwie nowe płyty Gigabyte zbudowane na chipsecie X79, czyli GA-X79-UD7 jak i GA-X79-UD5 stanowią dobrą podstawę do tworzenia wysode wydajnych konfiguracji multi-GPU i są płytami przeznaczonymi zarówno dla overclockerów jak i graczy.

*Gigabyte GA-X79-UD7 * Płyta oparta została na chipsecie Intel X7. (LGA 2011), wspiera obsługę 4-ro kanałowych pamięci DDR3 i najnowszych procesorów Intel Core™ i7 drugiej generacji. Dodatkowo płyta wyposażona jest w złącza PCIe 3.0, które będą obsługiwać najnowsze karty graficzne. GA-X79-UD7 została zaprojektowana z myślą o overclockerach i w tym celu posiada szereg technologii, które ułatwią podkręcenie platformy do bardzo wysokiego poziomu. Do najważniejszych atutów płyty z perspektywy zaawansowanych oveclockerów należy zaliczyć specjalnie zmodyfikowane, cyfrowe układy zasilania, aż 16-faz zasilania sekcji CPU, optymalne rozmieszczenie slotów i złącz, jak również wykorzystane komponenty, które znacznie zwiększają możliwości OC tej platformy. GA-X79-UD7 posiada także kilka unikalnych funkcji pomocnych w osiąganiu lepszych wyników OC: OC-VRM, OC-Touch, OC-PEG, i OC-DualBIOS.

OC-VRM to płaskie kondensatory, cewki z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystory Driver-MOSFET, których zastosowanie umożliwia doskonałe zasilanie CPU, większą wydajność a przy tym niską temperaturę płyty głównej. OC-Touch jest to zestaw przycisków umieszczonych na płycie, za pomocą których można zmieniać częstotliwość CPU, bez konieczności restartu systemu. Technologia OC-PEG to dwa złącza zasilania SATA umieszczone z myślą o zapewnieniu lepszej stabilności slotów PCIe podczas wykorzystania wielu kart graficznych w trybie 4-way SLI™. i CrossfireX. OC-DualBIOS dzięki dwóm chipom BIOS’u pozwala użytkownikowi na swobodny wybór układu BIOS, z którego nastąpi rozruch komputera.

*Gigabyte GA-X79-UD5 * To konstrukcja, która ma zapewnić użytkownikom wysokie możliwości graficzne i multimedialne. Podobnie jak opisywany wcześniej model, płyta ta posiada złącza PCIe 3.0. Dodatkowo, GA-X79-UD5 cechują dobre możliwości rozbudowy oraz wbudowany przycisk OC Button, za pomocą którego w szybki sposób można podnieść wydajność komputera. Łatwą zmianę ustawień BIOSu, niezbędną również podczas overclockingu, zapewni oparty na standardzie UEFI zupełnie nowy 3D BIOS. Do innych zalet konstrukcji należy zaliczyć wsparcie dla technologii On/Off Charge, dzięki której można naładować zewnętrzne urządzenia USB również wówczas, gdy komputer jest wyłączony.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Do wyposażenia płyt głównych GA-X79-UD7 i GA-X79-UD5 dodano kartę Bluetooth 4.0 oraz WiFi PCIEX1. Takie rozwiązanie pozwoli na bezproblemowe korzystanie z sieci bezprzewodowej oraz szybkie przesyłanie danych pomiędzy komputerem PC a urządzeniami mobilnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)