Trwa ładowanie...
d4ey7c4
CHIP

Galaxy S6 z podwójnie wygiętym ekranem. Kolejny Edge od Samsunga

Kolejne doniesienia na temat nadchodzącego Galaxy S6. Jeśli coś już teraz o nim wiemy na pewno, to fakt, iż będzie on sprzedawany w wielu różnych odmianach. Być może najciekawsza z nich będzie wersja "Edge".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Galaxy S6 z podwójnie wygiętym ekranem. Kolejny Edge od Samsunga
(chip.pl)
d4ey7c4

Podstawą do tego typu pogłosek jest oczywiście Samsunga Galaxy Note 4 i Note Edge, przy czym ten drugi wyposażony jest właśnie w wygięty ekran. Jest to jednak ekran wygięty tylko z jednej strony, podczas gdy informacje na temat analogicznej odmiany w przypadku Samsunga Galaxy S6 mówią o ekranie wygiętym z obu stron. Byłoby to zatem rozwiązanie, które jako pierwsza zapowiedziała, ale na razie nie zrealizowała, firma Xiaomi w swoim modelu Arch.

Samsung Galaxy S6 z podwójnie wygiętym ekranem (nazwijmy go roboczo Samsung Galaxy S6 Edge) ma nosić nazwę kodową SM-G925. Prawdopodobnie będzie dzielił zdecydowaną większość podzespołów ze zwyczajnym, płaskim S6, natomiast wejdzie na rynek nieco później i może mieć bardziej ograniczoną dystrybucję.

Co ciekawe, informacje na temat Samsunga Galaxy S6 Edge mówią o nowszych, ciekawszych zastosowaniach wygiętych fragmentów ekranu niż tych, które znamy z funkcjonalności oferowanych już przez Note'a Edge. Po pierwsze, aktywacja wygiętego fragmentu z lewej lub prawej strony zależeć będzie od położenia telefonu, dzięki czemu informacje wyświetlane będą zawsze w sposób najbardziej wygodny dla użytkownika. Po drugie, dojść ma także funkcja migotania obu wygiętych fragmentów, informująca o nadchodzącym połączeniu lub powiadomieniach w sytuacji, kiedy cały ekran będzie wyłączony. Będzie także można przypisać wyjątkowe kolory tego migotania osobom z listy ulubionych kontaktów.

d4ey7c4

_ Dla porządku: zdjęcie powyżej to Galaxy Note Edge, tylko trochę zmieniony w Photoshopie. _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S6 Edge z podwójnie wygiętym ekranem

d4ey7c4

Podziel się opinią

Share

d4ey7c4

d4ey7c4
Więcej tematów