Trwa ładowanie...
d3h9q2x
Gadżety

Gadżety, dzięki którym uchwycisz wyjątkowe chwile

Kamery GoPro cieszą się popularnością wśród osób uprawiających dyscypliny sportowe. Są to produkty przeznaczone dla rowerzystów przemierzających dzikie bezdroża, alpinistów zdobywających nowe szczyty górskie czy fanów nurkowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gadżety, dzięki którym uchwycisz wyjątkowe chwile
(mat. prasowy)
d3h9q2x

Choć kamery sportowe opracowano z myślą o pracy w trudnych warunkach, nie zawsze są w stanie sprostać niektórym zadaniom. Kręcenie filmów oraz wykonywanie zdjęć z ręki w czasie skomplikowanych akrobacji czy gwałtownych skrętów graniczy niemal z cudem. Dlatego warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria, dzięki którym korzystanie z kamery stanie się prostsze i pozwoli zapisywać wyjątkowe obrazy.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Selfie dla bohatera

d3h9q2x

W ostatnim czasie rekordy popularności biją zdjęcia selfie. Również sportowcy mogą zrobić sobie samodzielne ujęcie sylwetki w ciekawych sytuacjach. Jednak w tym celu potrzebny będzie monopad, czyli specjalny wysięgnik "Selfie 90. firmy Hama. Monopad współpracuje ze z wszystkimi kamerami sportowymi GoPro. Teleskopowy wysięgnik można wydłużyć do wysokości 90 cm, zaś solidny uchwyt z pianką antypoślizgową zapewniają stabilny i mocny uścisk.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Akcesoria do mocowania

Osobną grupę akcesoriów tworzą różnego rodzaju elementy montażowe pozwalając przytwierdzić kamerę do odpowiedniego podłoża. Na półkach sklepowych można znaleźć mocowania do kierownic, kijków, a także części ciała. Uniwersalnym rozwiązaniem jest uchwyt na kierownicę, który pasuje do prętów i rur o średnicy od 1,6 cm do 4 cm. Jest to mocowanie, które może się przydać fanom rowerowych eskapad, narciarzy, a także osobom uprawiającym trekking. Trzykierunkowy wysięgnik pozwala na ustawienie dowolnego kąta nagrywania.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Widok z góry

d3h9q2x

Większość osób uprawiających ekstremalne dyscypliny sportu korzysta z kasków. Poza funkcją ochronną może on spełniać dodatkową rolę. Specjalny zaczep umożliwia umieszczenie kamery GoPro na kasku motocyklisty, rowerzysty czy narciarza. Uchwyt przytwierdza się do kasku za pomocą taśmy klejącej 3M. Producent zapewnia, że doskonale zdaje ona egzamin podczas obfitych opadów śniegu i deszczu. Alternatywą dla zaczepu na kask może być pas na głowę z uchwytem. Jego wewnętrzna część pokryta jest antypoślizgową gumowaną powłoką zapewniającą stabilność. Pasek można nosić na kasku lub bezpośrednio na głowie, a regulacja pozwala dostosować go do różnych rozmiarów. W zestawie znajduje się torba do ochrony sprzętu.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Kamera na klatce piersiowej

Pas na klatkę piersiową to kolejny przedstawiciel akcesoriów do mocowania kamer GoPro. To uniwersalne akcesorium, które można polecić każdemu amatorowi sportów ekstremalnych. Największą zaletą tego rozwiązania jest bardzo łatwe i szybkie mocowanie zatrzaskowe. Podobnie jak w przypadku innych uchwytów użytkownik ma wolne ręce i pozostaje mu się skupić wyłącznie na jeździe.

d3h9q2x

_ Źródło: Hama / WP _

d3h9q2x

Podziel się opinią

Share
d3h9q2x
d3h9q2x
Więcej tematów