Foxconn za 200 mln dolarów kupuje 9 proc. udziałów w GoPro

Foxconn za 200 mln dolarów kupuje 9 proc. udziałów w GoPro21.12.2012 10:12
Foxconn za 200 mln dolarów kupuje 9 proc. udziałów w GoPro
Źródło zdjęć: © warrenski / flickr.com / CC

Firma Hon Hai Precision bardziej znana jako Foxconn postanowiła zainwestować w firmę GoPro tworzącą kamery, które są dosyć odporne na czynniki zewnętrzne.

Foxconn to największy producent sprzętu elektroniczne na świecie. Prawdopodobnie masz w domu jeden z produktów tej firmy. W tajwańskich fabrykach powstają urządzenia dla Apple (m.in. iPhone, iPad, iPod), konsole Sony Playstation 3. Microsoft Xbox 360, Nintendo Wii U, telefony Motoroli, czy tablety Kindle.

Dziś firma ogłosiła, że zakupiła 8,8. proc. udziałów w GoPro za 200 mln dolarów. Łączna wartość firmy to 2,25 mld dolarów. Jak tłumaczy Terry Gou, założyciel Foxconn "Dostrzegłem wielką szansę w inwestowaniu w GoPro. Nie tylko w firmę, ale też w człowieka, który założył przedsiębiorstwo".

Ostatnim produktem GoPro jest model Hero 3 Black Edition. Urządzenie ma matrycę 1. Mpix i potrafi rejestrować wideo 1080p w 60 fps, 720p w 120 fps oraz w 4k – przy 15 fps. Ma wbudowany kontroler Wi-Fi dzięki czemu możemy zarządzać kamerą zdalnie, korzystając ze smartfona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)