forDrivers - grywalizacja dla kierowców

forDrivers - grywalizacja dla kierowców04.06.2014 09:19
forDrivers - grywalizacja dla kierowców

Wszystko wskazuje na to, że lada moment pojawi się aplikacja, jakiej jeszcze kierowcy w Polsce, a może nawet i na świecie, nie widzieli. Pomysłodawcy forDrivers pracują nad tym, co obecnie stanowi o sukcesie i powodzeniu projektu, czyli: grywalizacji, społeczności i połączeniu świata offline z online.

Co jakiś czas docierają do nas informacje o startupach, które próbują zwojować coś w branży. Zazwyczaj jest tak, że są to ciekawsze, nowocześniejsze czy ładniejsze wersje usług i produktów, jakie jednak na rynku już istnieją. Tym razem jest zgoła inaczej. Twórcy projektu forDrivers zaskakują świeżością pomysłu, którego myślą przewodnią jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy. Nie byłoby w tym jednak nic nowatorskiego (bo ileż znamy już aplikacji ostrzegających o przekroczeniu prędkości czy niebezpiecznych miejscach na drodze), gdyby nie fakt, że dzięki temu, iż jeździmy bezpiecznie możemy rywalizować z innymi, zbierać punkty, które docelowo przełożą się na nagrody i rabaty u partnerów programu (sieci restauracji, stacje beznynowe, ubezpieczyciele, wypożyczalnie samochodów, warsztaty itd.).

Twój pilot bezpiecznej podróży

Pod tym hasłem kryje się motto usługi. forDrivers ma być narzędziem, dzięki któremu niechlubne statystyki polskich kierowców wiążące się z dużą liczbą wypadków i kolizji, nagle zaczną powoli spadać. I jeżeli kierowcy zechcą wziąć udział w grze, a wszystko wskazuje na to, że dzięki atrakcyjnym partnerom zechcą, pojawi się pierwszy projekt w Polsce, który realnie może poprawić bezpieczeństwo na drodze. Bo dlaczego nie mielibyśmy jeździć wolniej, jeśli dzięki temu moglibyśmy na przykład otrzymać bak paliwa gratis? A to tylko jeden z pomysłów, o którym powiedzieli nam twórcy forDrivers.

Jak będzie działać forDrivers?

forDrivers to aplikacja, informująca o ważnych ustawieniach przed podróżą, utrudnieniach i remontach na drodze, pogodzie czy dogodnych postojach. Cały czas widoczna jest trasa, którą kierowca się porusza, a automatyczny pilot informuje o przekroczeniu prędkości. Co istotne, aplikacja poinstruuje także wówczas, gdy czas podróży przekroczy dwie godziny. Za postój, będą przyznawane punkty. Po dotarciu do celu, będzie można zapoznać się ze statystykami jazdy: całkowitym czasem, pokonanym dystansem, średnią prędkością, zdobytymi punktami, ilością przekroczeń prędkości i innymi parametrami.

Z tego co widzimy w filmie promocyjnym, można wnioskować, że forDrivers to nie tylko rewolucyjne narzędzie dla kierowców, ale także dla wszelakiego rodzaju partnerów handlowych. Pytanie, dlaczego jeszcze dotąd nie wpadł na taki pomysł żaden z dostawców nawigacji? Ale to już nie problem dostawcy aplikacji.

Nie jest znana jeszcze dokładna data uruchomienia usługi, lecz wiemy, że forDrivers znajduje się obecnie w fazie beta testów. Zatem możemy się spodziewać, że przy dobrych wiatrach, podczas wakacyjnych wojaży będzie nam towarzyszył pilot bezpiecznej podróży, który umożliwi rywalizację z innymi kierowcami i to wcale nie w dyscyplinie jak najszybszego ruszenia na zielonym świetle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)