ycipk-plxtz2

Ford pokazał autonomicznego kuriera przyszłości. Imponuje możliwościami

Ford przedstawia swoją wizję "kuriera przyszłości". Jest nim robot o imieniu "Digit", jeżdżący autonomicznym samochodem. I omijający przewróconą hulajnogę Lime.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest pewien problem - ten kurier nie ma głowy
Jest pewien problem - ten kurier nie ma głowy (Youtube.com)
ycipk-plxtz2

Autonomiczne auta i roboty zapewne będą sporą częścią naszego życia. Już teraz firmy takie jak amerykańskie Boston Dynamics tworzą istne cuda w dziedzinie robotyki. Maszyny ich produkcji potrafią przeskakiwać przeszkody, utrzymywać równowagę, robić salta czy zapamiętywać drogę.

Tymczasem inna amerykańska korporacja w ciszy opracowała równie inteligentnego robota. Podobnie do maszyn od Boston Dynamics, potrafi przenosić ciężkie ładunki, omijać przeszkody czy rozpoznawać teren. Zobaczcie sami na poniższym wideo.

ycipk-plxtz2

Projektanci "Digita" zadbali nawet o tak małe szczegóły, jak przewrócone hulajnogi na chodnikach. Robot jest w stanie wykryć je jako przeszkodę, a następnie wyminąć. Skoro posiada takie umiejętności, to mógłby pracować także w Polsce.

Zobacz też wideo: Jak będą wyglądały miasta przyszłości?

Digit ma nieco ponad 1,5 metra wysokości. Jest w stanie samodzielnie unieść przesyłkę i odstawić ją w wyznaczonym miejscu. Kształtem przypomina szkielet człowieka, chociaż nie trudno porównać go do droidów armii Imperium z "Gwiezdnych Wojen". "Digit" został opracowany przez Agillity Robots, startup należący od 2015 roku do Forda.

ycipk-plxtz2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-plxtz2