ycipk-4h6dyd

"Flying-V" coraz bardziej realny. Budowę sfinansuje znany przewoźnik

Opracowywanie oszczędnego samolotu w kształcie litery V, znanego jako Flying-V nabiera tempa. Holenderski linie lotnicze KLM zapowiedziały, że pomogą sfinansować projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zelektryfikowanie całej floty jest niemożliwe, ponieważ samoloty stałyby się zbyt ciężkie
Zelektryfikowanie całej floty jest niemożliwe, ponieważ samoloty stałyby się zbyt ciężkie (Edwin Wallet, OSO Studio)
ycipk-4h6dyd

Flying-V został zaprojektowany przez Justusa Benada, studenta Uniwersytetu Technicznego w Berlinie. Następnie udoskonalili go naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Delft w Holandii. Samolot, o bardzo futurystycznym designie, ma zużywać o 20 proc. mniej paliwa niż np. Airbus A350-900, przewożący podobną liczbę pasażerów - od 300 do 350 (w zależności od konfiguracji foteli).

Materiały prasowe
Podziel się

W ostatnich latach KLM jest pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w branży lotniczej. Taka innowacja potrzebna jest dla zwiększenia wydajności samolotów. – Lotnictwo przyczynia się do ok. 2,5 proc. globalnej emisji CO2, a branża wciąż się rozwija, dlatego musimy szukać rozwiązań powodujących jak najmniejsze straty w ekologii – powiedział w rozmowie z CNN Pieter Elbers, dyrektor generalny i prezes KLM.

ycipk-4h6dyd
Studio OSO / Materiały prasowe
Podziel się

Naukowcy już pracują nad nowym modelem. Przewidują, że pierwsze samoloty będą mogły zasilić floty przewoźników między 2040 a 2050 r. Makietę maszyny będzie można obejrzeć jeszcze w tym roku na lotnisku Schipol w Amsterdamie - z okazji setnej rocznicy istnienia linii KLM na rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dwa samoloty vs. zła pogoda

ycipk-4h6dyd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4h6dyd

ycipk-4h6dyd
ycipk-4h6dyd