Firefox i Internet Explorer zwiększają udział w rynku, Chrome w dół

Firefox i Internet Explorer zwiększają udział w rynku, Chrome w dół

Firefox i Internet Explorer zwiększają udział w rynku, Chrome w dół
Źródło zdjęć: © chip.pl
06.08.2012 09:49

Firefox nie miał ostatnio zbyt dobrego czasu. Zmiana systemu wydawniczego miała konsekwencje niezbyt optymistyczne dla Mozilli – coraz więcej użytkowników zaczęło sięgać po Chrome.

W związku z tym w maju liczba użytkowników Firefox i Chrome była niemal taka sama. Jednak po 3 miesiącach Firefox zaczyna odrabiać straty –. Chrome poszedł nieco w dół. Co ciekawe – również Internet Explorer odnotował przyrost użytkowników. Na dzień dzisiejszy – 53,9% to IE, 20,2% – Firefox, 18,9% Chrome, 4,9% – Safari, a na szarym końcu Opera z wynikiem 1,6% W zestawieniu nie ma jednak przeglądarek mobilnych, a statystyki pochodzą z Net Marketshare i dotyczą całego świata.

Obraz
© (fot. chip.pl)

W przypadku przeglądarek mobilnych większość ruchu (66,2%) w sieci zgarnia Safari Mobile – domyślna przeglądarka iPhone/iPad. Drugie miejsce należy do Androida, który pomimo większej liczby sprzedanych telefonów generuje "jedynie" 19,4% ruchu w sieci. Trzecie miejsce – Opera Mini – 9,3%. Dalej jest BlackBerry, Symbian, Internet Exploer i Opera Mobile. Więcej informacji i wykresów znajdziecietutaj.

Obraz
© (fot. chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)