Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
CHIP

Firefox będzie wyświetlać reklamy, których nie zablokujesz

Fundacja Mozilla zapowiedziała w trakcie corocznego spotkania IAB w Palm Desert, że rozpocznie wyświetlanie reklam w swojej przeglądarce internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw
(fot. www.chip.pl)
Podziel się

Zapewne teraz przecieracie oczy ze zdziwienia, bo Mozilla do tej pory uchodziła za pioniera w walce z reklamami. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku zapowiedź fundacji o wprowadzeniu domyślnej blokady technologii reklamowych firm trzecich została uznana za "atak nuklearny" na branżę reklamową przez przedstawiciela IAB (Interactive Advertising Bureau - w Polsce Związku Pracodawców Branży Internetowej).

Wygląda jednak na to, że utrata rynku na rzecz konkurencji, zwłaszcza Google Chrome, a do tego non-profitowy charakter samej fundacji, zmusza Mozillę do podjęcia dość drastycznych kroków, choć chyba tak źle wygląda to tylko na papierze. Warto jednak zauważyć, że wyrażenia "non-profit" oraz sprzedaż powierzchni reklamowej są raczej antagonistyczne.

Qaqwqwrqw

Reklamy mają pojawiać się na "kafelkach" - czyli zamiast miniaturek ulubionych witryn na stronie nowej karty. Forma ma nie być natrętna, a sponsorowane produkty będą wyraźnie oznaczone. Jak przekonuje Mozilla, proponowane odnośniki, nawet te sponsorowane, będą wartościowe dla użytkownika. Zapewne w tym celu zostaną użyte "ciasteczka".

Żeby zobaczyć, jak będzie to wyglądać w rzeczywistości, musimy trochę poczekać. Mozilla na razie poszukuje reklamodawców.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Jakie są najbardziej pożądane umiejętności IT w Polsce?"

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw