ycipk-u6hbtj
idg.pl
Internet

Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu

Mozilla zaprezentowała na swoim blogu pierwsze projekty interfejsu przeglądarki Firefox 4.0. Choć do premiery najnowszej wersji popularnej aplikacji jeszcze daleka droga, to po zrzutach ekranowych można już doskonale zauważyć ogólną koncepcję twórców - minimalizm i przejrzystość
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Firefox 4.0 - Mozilla prezentuje koncepcję interfejsu
ycipk-u6hbtj

W ubiegłym tygodniu Mozilla Foundation zaprezentowała kilka zrzutów ekranowych przedstawiających wybrane elementy interfejsu z projektu wersji 3.7 przeglądarki Firefox. Z grafik wynikało przede wszystkim, że autorzy chcą znacznie ograniczyć interfejs przeglądarki i zamiast tego wykorzystać możliwości silnika Aero Glass (m.in. efekt przezroczystości). Teraz doczekaliśmy się kolejnego projektu - Mozilla przedstawiła trzy grafiki prezentujące plany interfejsu wersji 4.0 przeglądarki.

Dwie z grafik przedstawiają główny interfejs przeglądarki. Na pierwszej widzimy karty umieszczone pod paskiem adresu:

(fot. IDG)
Podziel się
ycipk-u6hbtj

Druga koncepcja zakłada umieszczenie kart nad paskiem adresu. Rozwiązanie wydaje się bardziej przejrzyste, choć jednocześnie oznaczyłoby zrezygnowanie z paska tytułowego:

(fot. idg)
Podziel się

Ciekawszym pomysłem jest skompresowanie opcji "przejdź do", "odśwież" oraz "zatrzymaj" do jednego interaktywnego przycisku znajdującego się po prawej stronie paska adresu:

(fot. IDG)
Podziel się
ycipk-u6hbtj

Widać, że autorzy przeglądarki wciąż zastanawiają się nad zmianami, które mogliby wprowadzić do interfejsu przyszłych wersji Firefoksa. Na swoim blogu - https://wiki.mozilla.org/firefox/4.0_windows_theme_mockups twórcy zachęcają do wysyłania im swoich komentarzy odnoszących się do projektów. Jakie jest Wasze zdanie na temat zaprezentowanych rozwiązań? Zapraszamy do dyskusji.

więcej w serwisie IDG.pl »

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-u6hbtj

ycipk-u6hbtj
ycipk-u6hbtj