Trwa ładowanie...
d1q74au

Festiwal Kobiet Internetu w Gdańsku. Co z mężczyznami? "Otwarty na wszystkich"

Ponad pół miliona zł kosztować będzie impreza skierowana głównie do kobiet aktywnych w sieci. Choć według miasta i organizatorów Festiwal Kobiet Internetu to promocja Gdańska, niektórzy zastanawiają się, dlaczego nie wspomina się o mężczyznach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Kobiet Internetu - nazwa niektórych zastanawia
Festiwal Kobiet Internetu - nazwa niektórych zastanawia (Materiały prasowe)
d1q74au

Festiwal Kobiet Internetu to nowe wydarzenie, które odbędzie się 23 i 24 listopada w Europejskim Centrum Solidarności - informuje serwis trojmiasto.pl. Gdańsk za jego organizację zapłaci spółce SeaBloggers ponad 575 tys. zł.

Impreza powstaje głównie z myślą o kobietach aktywnych w sieci, "które wykorzystują media społecznościowe do słusznych celów". Organizatorzy wybiorą tysiąc chętnych uczestniczek - warunkiem do zgłoszenia jest posiadanie przynajmniej jednego konta w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Kobiety nigdy nie były traktowane równo. I dlatego w branży technologicznej jest ich tak mało

d1q74au

Portal trojmiasto.pl zastanawia się, czy "impreza skierowana wyłącznie do kobiet nie przeczy przyjętemu w zeszłym roku Modelowi na Rzecz Równego Traktowania". Wówczas ustalono, że niedozwolone jest "dyskryminowanie mieszkańców m.in. ze względu na płeć, a już szczególnie finansowanie takich działań z publicznych pieniędzy" - wyjaśnia serwis.

Czytaj też: Myślisz, że kobiety niczego nie wymyśliły? W takich warunkach też miałbyś problem

- Festiwal organizowany przez See Bloggers jest otwarty na wszystkich, choć z doświadczenia organizatorów zdobytego podczas konferencji SeeBloggers wynika, że większość aktywnych twórców internetowych zainteresowanych tego typu wydarzeniami stanowią kobiety, więc spodziewamy się wśród nich dużego zainteresowania - tłumaczy Mateusz Piotrowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. Komunikacji i Marki Miasta.

Dodatkowo wśród uczestników czy prelegentów znajdą się też mężczyźni, zapowiadają organizatorzy.

d1q74au

Zobacz też: Naukowcy donoszą: GMO jest koniecznością, żeby wykarmić planetę

d1q74au

Podziel się opinią

Share

d1q74au

d1q74au
Więcej tematów