Trwa ładowanie...
dhxdp96

FBI ostrzega przed grasującymi wirusami. Poważne zagrożenie dla właścicieli telefonów komórkowych

Pojawia się coraz więcej złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne. Niestety, zagrożenie jest już na tyle poważne, że samo FBI zaczyna się niepokoić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FBI ostrzega przed grasującymi wirusami. Poważne zagrożenie dla właścicieli telefonów komórkowych
(chip.pl)
dhxdp96

Internet Crime Complaint Center (IC3. opublikowało ostrzeżenie przed złośliwym oprogramowaniem na Androida, szczególnie przed tym nazwanym jako Loozfon i FinFisher. Pierwszy z nich zachęca finansowo użytkowników za pomocą wiadomości email do kliknięcia we wskazane łącze. Rzecz jasna, obiecanych pieniędzy użytkownik nie zobaczy, a zamiast tego będzie miał zainstalowanego w telefonei złośnika kradnącego dane.

FinFisher z kolei jest oprogramowaniem typu spyware, które może też przejąć kontrolę nad elementami smartfonu. Instaluje się również zachęcając użytkownika do kliknięcia w łącze z SMS-a lub emaila. Ten wirus istnieje również w odmianach dla systemów iOS, BlackBerry OS, Symbian oraz Windows Mobile.

Zalecamy stosowanie tych samych zasad bezpieczeństwa w smartfonie, co na twoim komputerze. Odrobina zdrowego rozsądku powinna wystarczyć, by nie dopuścić do infekcji.

Zobacz: Jaką wybrać i kupić frytkownicę?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ruszyły płatności NFC w Polsce

dhxdp96

Podziel się opinią

Share

dhxdp96

dhxdp96
Więcej tematów